BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
Copy of Lithuanian Rural Network_1.jpg

Gegužės 18 d. (angl. European Evaluation Helpdesk for the CAP) kartu su Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatu organizavo vertinimo gebėjimų stiprinimo „EvaluationWORKS” mokymus „Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano vertinimų planavimas: paskirtis, reikalavimai, poreikiai ir galimybės“.

Kasmet Europos BŽŪP vertinimo pagalbos tarnyba, atsižvelgdama į Europos Sąjungos (ES) šalių poreikius, organizuoja minėtos tarnybos geografinių ekspertų moderuojamus mokymus vadovaujančių institucijų (t. y. žemės ūkio ministerijų) atstovams ir kitoms suinteresuotoms šalims, įskaitant socialinius ir ekonominius partnerius.

Šįkart „LKT dirbtuvių“ formatu vykę mokymai buvo skirti Žemės ūkio ministerijos atstovams, atsakingiems tiek už ES paramos programų stebėsenos ir vertinimo organizavimą, tiek už ES paramos programų priemonių įgyvendinimą. Renginyje taip pat dalyvavo už vertinimams reikalingų duomenų rinkimą ir teikimą atsakingų įstaigų ir organizacijų atstovai.

Jungtiniame Europos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) vertinimo pagalbos tarnybos ir Lietuvos kaimo tinklo renginyje pristatytos su „Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano“ (SP) vertinimu susijusios naujovės, pokyčiai bei aptarta vertinimų planavimo nauda. Pagrindinis dėmesys skirtas BŽŪP įgyvendinančių nacionalinių strateginių planų vertinimo planų turiniui keliamų reikalavimų aptarimui ir diskusijai dėl suinteresuotų asmenų vaidmens rengiant ir įgyvendinant SP vertinimo planą.

Kiekviena ES šalis per numatytus terminus (t. y. per metus nuo jų nacionalinių strateginių planų patvirtinimo) turi parengti vertinimo planus, kuriuose numatys, kaip organizuos strateginio plano vertinimo procesą. Vertinimo plano projektas, prieš jį patvirtinant, bus pateiktas SP Stebėsenos kimiteto ir EK nuomonei. Lietuvos atveju minėtas vertinimo planas turi būti patvirtintas iki 2023 m. lapkričio 21 d.

Nuotraukų galerija

  • 1 nuotr..JPG
  • 2 nuotr..JPG
  • 3 nuotr..JPG
  • 4 nuotr..JPG