BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Kvietimas.jpg

Lietuvos kaimo tinklas (LKT) birželio 27 d. 10:00 val. organizavo LKT dirbtuves, kuriose jų dalyviai turėjo galimybę susipažinti vienu Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano intervencinių priemonių įgyvendinimo taisyklių projektu: „Vietos projektų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu“ administravimo taisyklių projektas. 

Pranešimą parengė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus patarėja Virginija Liukpetrytė. Pranešimo pradžioje, buvo apibrėžta Vietos projektų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu administravimo taisyklių paskirtis ir pristatytas priemonei skiriamas biudžetas. Pažymėtina, kad priemonė siekiama skatinti bendruomenės inicijuotą kaimo plėtrą iniciatyvos „iš apačios į viršų“ principo pagrindu, finansuojant vietos plėtros strategijas, kuriomis siekiama spręsti vietos iššūkius ir tenkinti poreikius. Atkreiptinas dėmesys, kad ši intervencinė priemonė yra pagrindinė kaimo plėtros priemonė, skirta stiprinti ekonominį ir socialinį kaimo bendruomenių vystymąsi, suteikiant bendruomenėms išteklius, reikalingus jų pačių vystymuisi remti ir vietos lygmens pajėgumams kurti. 

Pranešėja pateikė esminius priemonės skirtumus, lyginant su 2014-2022 m. analogiškos priemonės reikalavimais. Pažymėtina, kad buvo atsisakyta finansavimo sąlygų aprašų, supaprastinta administravimo ir dokumentų teikimo schema, taip pat į strategijas integruota vietos veiklos grupių bendradarbiavimo priemonė bei taikomos griežtesnės vietos veiklos grupės kolegialaus valdymo organo sprendimo priėmimo sąlygos.

Pranešimo pabaigoje pranešėja pristatė vietos projektų administravimo schemą, kurioje svarbų vaidmenį atlieka vietos veiklos grupės, Nacionalinė mokėjimo agentūra ir Žemės ūkio ministerija. Pažymėtina, kad norint pasinaudoti šia priemone, pareiškėjams ir jų partneriams yra keliami tinkamumo reikalavimai. Taip pat buvo pristatytas taikytinas paramos intensyvumas bei planuojamos skirti paramos sumos vietos projektams.

Renginio įrašas.

Renginio metu pristatytą pranešimą bei teisės akto projektą galite rasti žemiau esančioje dokumentų skiltyje.