BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
green apital.jpg

Šio kiekvienais metais organizuojamo konkurso tikslas -  apdovanoti  už pavyzdinį miesto įsipareigojimą siekti tvaraus ir ekologiško gyvenimo mieste. Europos Komisija šį titulą skiria už pirmavimą 7-iose miestiečių gyvenimo kokybei svarbiose srityse – nuo oro ar vandens kokybės iki biologinės įvairovės ir prisitaikymo prie klimato kaitos. Kas taps Žaliąja sostine sprendžia nepriklausomų ekspertų komisija.

Šiais metais konkurse buvo numatytos dvi nominacijos:

Europos žalioji sostinė (European Green Capital) – miestams, kuriuose gyvena daugiau kaip 100 000 gyventojų;

Europos žaliojo lapo apdovanojimas (European Green Leaf) – mažesniems miestams nuo 20 000 iki 99 999 gyventojų.

Žaliosios sostinės apdovanojimas suteikia miestui prestižo ir žinomumo, o tai padeda pritraukti daugiau investicijų ir ES finansavimo, pavyzdžiui, susisiekimo ir kitoms miestų gyvenimo kokybei svarbioms sritims. Toks pripažinimas labai naudingas ir konferencijų industrijai, nes žalioji sostinė atkreipia konferencijų organizatorių, kurie savo renginiams renkasi tik aktyviai tvarumo srityje veikiančius miestus, dėmesį.  Už Europos žaliosios sostinės apdovanojimą skiriama 600 000 EUR finansinė premija, kuri naudojama strateginėms iniciatyvoms bei gyventojų ir kitų suinteresuotųjų įsitraukimui aktyviai dalyvauti tvarumo veiklose. Europos Žalioji sostinė gauna ir politinį Europos Komisijos palaikymą bei garbingą vietą svarbiausiuose ES žaliąjį kursą lemiančiuose politiniuose įvykiuose ir iniciatyvose.

Džiugu, jog šiais metais konkursą laimėjo Vilnius, kuris bus Europos žaliąja sostine 2025 m.
Skatinami ir kiti Lietuvos miestai (nuo 20 000 gyv. ) dalyvauti žaliojo lapo nominacijoje ir laimėti 200 000 Eur piniginį prizą iniciatyvoms ir projektams įgyvendinti.
Konkursas 2026 m. nominacijai bus skelbiamas dar šių metų gruodžio mėn.

Daugiau informacijos apie šį konkursą lankstinuke (pridedama) ir čia:  European Green Capital & Leaf Awards website.