BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


PIRMAS.jpg

Birželio 23 d. vyko Lietuvos kaimo tinklo (LKT) organizuojamos „LKT dirbtuvės“, skirtos Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupių įgyvendintiems projektams pristatyti.

Nuotoliniu būdu vykusiame LKT renginyje pranešimus apie mėsinės ir gyvulio prekinės vertės didinimą skaitė LR Žemės ūkio rūmų atstovė Aušra Žliobaitė.

Pirmoje renginio dalyje buvo pristatomas projektas „Gyvulio prekinės vertės didinimas, taikant naujus pardavimo būdus“. Projektu buvo siekiama, sujungus konsultavimo ir mokslo institucijų bei žemės ūkio veiklos subjektų žinias, galimybes ir patirtį atlikti parodomuosius bandymus, sprendžiant gyvulininkystės ūkių efektyvumo ir konkurencingumo didinimo uždavinius, siekiant didinti gyvulininkystės sektoriaus plėtrą, taip pat skatinti ūkius sparčiau diegti technologines naujoves ir didinti veiklos pelningumą, t. y. gaminti kokybišką produkciją ir už ją gauti aukščiausią  kainą, taikant Lietuvoje naujus pardavimo būdus.

Įgyvendinant projektą buvo suorganizuoti net keturi galvijų pardavimui skirti aukcionai. Pirmasis aukcionas vyko 2021 m. birželio 29 d., jame užsiregistravo 7 dalyviai. Antrasis aukcionas vyko 2021 m. rugsėjo mėn., jame dalyvavo 30 ūkių. 2022 m. buvo suorganizuoti dar du aukcionai (vasario ir gegužės mėnesiais). Gegužės mėnesį vykusio aukciono elektroninį lankstinuką galite peržiūrėti čia.

Aukcionų metu buvo parduodami įvairių veislių galvijai. Organizuojant aukcionus, buvo sukuriami video įrašai apie tam tikras bulių veisles. Plačiau apie kiekvieną iš veislių galite pamatyti žemiau esančiuose vaizdo įrašuose:

Antroje renginio dalyje buvo pristatomas antrasis projektas – „Mėsinės produkcijos vertės didinimas“. Įgyvendinant projektą buvo siekiama sukurti sistemą, kuri leistų nuotoliniu būdu gyvulio pardavėjui stebėti (įrašą) skerdyklos darbuotojų - skerdenų vertintojų darbą, nustatant galvijų skerdenoms kokybinius rodiklius, skerdenų paruošimą, skerdenos nustatytą svorį.

Planuojamą sukurtą sistemą įdiegti ir išbandyti trijose skerdyklose, užimančiose didžiausią rinkos dalį. Pažymėtina, kad bus įvertinamas ūkių, pasinaudojusių sukurta sistema, patirtas ekonominis efektas, viešinami projekto rezultatai.

Renginio metu pristatyti projektai:

1. „Gyvulio prekinės vertės didinimas, taikant naujus pardavimo būdus“, LR Žemės ūkio rūmai, A. Žliobaitė.

2. „Mėsinės produkcijos vertės didinimas“, LR Žemės ūkio rūmai, A. Žliobaitė.

LKT komanda, linkėdama gražių ir nepamirštamų Joninių, ragina sekti naujienas apie būsimus „LKT dirbtuvių“ susitikimus ir primena, kad jums kylančias idėjas ir Jūsų pasiūlymus dėl aktualių temų galima nuolat teikti LKT svetainėje.

Nuotraukų galerija

  • 2.jpg
  • 1.jpg