BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


LKT dirbtuvės EIP_Pav. prie straipsnio.png

Gegužės 26 d. vyko Lietuvos kaimo tinklo (LKT) organizuojamos „LKT dirbtuvės“, skirtos Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupių įgyvendintiems projektams pristatyti. Susitikimą papildė ir Žemės ūkio ministerijos atstovų pristatymas apie rengiamą inovacijų metodiką.

Nuotoliniu būdu vykusiame LKT renginyje pranešimus apie inovatyvius ir tvarius sprendimus žemės ūkio srityje pristatė Lietuvos socialinių mokslų centro (LSMC) Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto tyrėjas Artūras Lakis (projekto vadovas).

Pristatant projektą „Termoizoliacinės medžiagos iš avių vilnos“ renginio dalyviai buvo supažindinti su avių vilnos pagrindu sukurto produkto – termoizoliacinės medžiagos – panaudojimo galimybėmis. Šis projektas įgyvendintas bendradarbiaujant LSMC Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto mokslininkams, Vilnius Tech konsultantams ir šešiems šalies ūkininkams. Pasitelkus projekto dalyvių žinias bei patirtį projektu siekta sukurti atsinaujinančių išteklių (avių vilnos) pagrindu gaminamą produktą, pasižymintį natūraliomis savybėmis bei tinkantį pastatų ir patalpų apšiltinimui. Projekto rezultatai, kaip buvo pažymėta renginio metu, taip pat prisideda prie perteklinės avių vilnos panaudojimo galimybių paieškų ir efektyvaus šių išteklių naudojimo skatinimo.

Antroje renginio dalyje LSMC Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto atstovas A. Lakis supažindino klausytojus su EIP projekto „Tvaraus ūkininkavimo modelio sukūrimas taikant naujas ūkio valdymo priemones“ rezultatais grįstomis įžvalgomis. Projekto įgyvendinimo metu buvo iškeltas tikslas, skatinti pažangių technologijų ir inovacijų diegimą, didinant augalininkystės efektyvumą, kurti ir diegti tvaraus ūkininkavimo modelius, užtikrinant subalansuotą žemės ūkio vystymąsi ir mažinti neigiamą ūkininkavimo poveikį aplinkai bei spręsti dirvožemio erozijos problemas. Įgyvendinant projektą, buvo sukurta tvaraus ūkininkavimo metodika, kuri apima ūkių pasėlių dirvožemio ir augalų distancinius spektrinius erdvinius tyrimus ir kompleksinį ekonominį ūkio išteklių vertinimą. Renginio dalyviai itin aktyviai įsitraukė į diskusiją dėl tvaraus ūkininkavimo modelio pritaikymo praktikoje ir ūkių veiklos efektyvumo didinimo.

Po EIP veiklos grupių projektų pristatymų ir diskusijų, Žemės ūkio ministerijos Strateginio planavimo departamento atstovė pristatė projektų inovatyvumo vertinimo metodiką, skirtą žemės ūkio ir kaimo plėtros projektų inovatyvumo vertinimui. Metodikoje apibrėžtos pagrindinės sąvokos ir esminiai inovacijų klasifikavimo kriterijai, kurie sudaro galimybę įvertinti, kokie projektai yra inovatyvūs, kokiais kiekybiniais rodikliais vertinamas šių projektų inovatyvumas ir detalizuojami kiti projektų inovatyvumo vertinimo aspektai.

Renginio metu pristatyti projektai:          

1. „Termoizoliacinės medžiagos iš avių vilnos“, LSMC Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas​, A. Lakis

2. „Tvaraus ūkininkavimo modelio sukūrimas taikant naujas ūkio valdymo priemones“, LSMC Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas (buvęs Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas)​, A. Lakis

3. „Inovacijų metodikos pristatymas“, LR Žemės ūkio ministerija, A. Nartautė

LKT komanda, linkėdama gražios vasaros, ragina sekti naujienas apie būsimus „LKT dirbtuvių“ susitikimus ir primena, kad idėjas ir pasiūlymus dėl aktualių temų galima nuolat teikti LKT svetainėje.

Nuotraukų galerija

  • Paveikslėlis1.png
  • Paveikslėlis2.png
  • Paveikslėlis3.png
  • Paveikslėlis4.png