BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
field-1344317-640x360.jpg

Šių metų balandžio 6 d. Žemės ūkio ministerija pakvietė verslo, veterinarijos, kaimo turizmo, žemė sūkio sektorių, mokslo institucijų, verslo konsultavimo įmonių, savivaldos ir kaimo bendruomenių atstovus į apskrito stalo diskusiją apie alternatyvaus žemės ūkiui verslo vystymą kaimo vietovėse.

Šių metų balandžio 6 d. Žemės ūkio ministerija pakvietė verslo, veterinarijos, kaimo turizmo, žemė sūkio sektorių, mokslo institucijų, verslo konsultavimo įmonių, savivaldos ir kaimo bendruomenių atstovus į apskrito stalo diskusiją apie alternatyvaus žemės ūkiui verslo vystymą kaimo vietovėse.

Šia diskusija siekiama kartu su socialiniais partneriais aptarus aktulius paramos ne žemė ūkio verslams klausimus, tinkamai pasirengti 2016 m. suplanuotiems kvietimams teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritis „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ ir „Parama investicijoms, skirtoms ekonominei veiklai kuri ir plėtoti“.

Ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Vilma Daugalienė pasveikinusi visus diskusijos dalyvius, paragino būti aktyviais, teikti siūlymus ir kartų aptarti 2015 m. įvykusio kvietimo teikti paraiškas rezultatus bei analizuoti esamą situaciją ir diskutuoti dėl perspektyvų.

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra) Kaimo plėtros ir žuvininkystės departamento Pirmojo projektų vertinimo ir administravimo skyriaus vedėjas Eivydas Kaziliūnas diskusijos dalyvius supažindino su 2015 m. kvietimo teikti paraiškas rezultatais. Pranešėjas informavo, kad  gautos 145 paraiškos už 20 mln. Eur, tačiau įvertinus jas pagal atrankos kriterijus sudaryta preliminari pirmumo eilė ir atsižvelgiant į 2015 m. kvietimui teikti paraiškas skirtą sumą (12,05 mln. Eur), šiuo metu atliekamas 76 paramos paraiškų tinkamumo skirti paramą vertinimas. E. Kaziliūnas pažymėjo, kad dominuojančios veiklos, kurioms prašoma paramos, susiję su turizmo, laisvalaikio ir maitinimo paslaugomis. Taip pat priminė analogiškos priemonės, įgyvendintos 2007–2013 metų finansavimo laikotarpiu rezultatus bei pabrėžė, kad Agentūra paramos paraiškų vertinimo ir projektų administravimo etapuose susidūrė su sunkumais, ko pasekmė – ilgiau trunkantis projektų vertinimas ir įgyvendinimas t. y., paraiškų ir verslo planų trūkumai, netvarkingi dokumentai bei pažeidimai padaromi projektų įgyvendinimo etapuose – pirkimų tvarkos nesilaikymas, paramos teikimo sąlygų nepaisymas arba nesupratimas, neįvertintos verslo plano įgyvendinimo ir investicijų atsiperkamumo galimybės.

V. Daugalienė pristatė 2016 m. planuojamus kvietimo teikti paraiškas alternatyviam žemės ūkiui verslui plėtoti, įgyvendinimo taisyklių pakeitimų pasiūlymus, atsižvelgiant į 2015 m. kvietimo rezultatus, bei pažymėjo, kad Ministerija, iš visų diskusijos dalyvių laukia, pasiūlymų, kaip reikėtų tobulinti teisės aktus, kad 2016 m. priemonė verslo plėtrai būtų dar patrauklesnė ir dar labiau prisidėtų prie pagrindinio jai iškelto tikslo – mažinti skurdą  ir socialinę atskirti bei prisidėti prie darbo vietų kūrimo kaimo vietovėse.

Ministerijos atstovai supažindino dalyvius su priemonės, skirtos verslui pradėti kaimo vietovėse, kai mokama 100 proc. intensyvumo išmoka, kertinėmis nuostatomis ir pasiūlymais, koks turėtų būti šios priemonės indėlis į verslo pradžios skatinimą kaimo vietovėse.

Diskusijoje dalyvavę socialiniai partneriai išsakė savo nuomones dėl pateikto priemonės aprašo projekto ir sutarė, kad Ministerijai teiks siūlymus dėl priemonių įgyvendinimo taisyklių, rengiamų 2016 m. kvietimams. Ministerija, įsipareigojo išanalizavusi gautus pasiūlymus  gegužės mėnesį dar kartą pakviesti socialinius partnerius aktyviai diskusijai idant būtų užtikrinta interesų pusiausvyra – t. y. pareiškėjams nustatytos jų poreikius ir lūkesčius bei Europos Sąjungos teisės nuostatas atitinkančios sąlygos paramai gauti ir kartu būtų įgyvendinti Priemonei ir visai KPP keliami tikslai.

Nuotraukų galerija

  • thumb.rand_picture_1.jpg