BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti

Internetinis seminaras „Naujovių tinklas: AKIS Šiaurės ir Baltijos šalių erdvėje"

2025 05 06 10:30 - 12:00
Ekrano nuotrauka 2025-04-29 102429.jpg

Internetinis seminaras „AKIS Šiaurės ir Baltijos šalių erdvėje“ vyks 2025 m. gegužės 6 d. Jį organizuoja Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos ir Švedijos kaimo tinklai. Šis seminaras yra puiki galimybė užmegzti ryšį su kitais šioje srityje dirbančiais žmonėmis, dalytis žiniomis ir potencialiai užmegzti naujas partnerystes. 

 

Vienas iš pagrindinių reikalavimų diegti naujoves žemės ūkyje yra užtikrinti, kad tinkamos suinteresuotosios šalys veiksmingai bendrautų. Tokie mainai yra labai svarbūs Žemės ūkio žinių ir informacinėms sistemoms (AKIS), kurios tobulinamos daugelyje ES valstybių narių.

Internetinio seminaro tikslas – pristatyti keletą pavyzdžių, kaip AKIS organizuojamas Šiaurės ir Baltijos šalių regione:

  • AKIS plėtra Švedijoje – keturi žinių centrai. Pranešėja: Stephanie Kindbom, Švedijos žemės ūkio valdyba, Švedija. Švedijoje vystoma Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistema. Keturi žinių centrai yra vykdomo darbo pavyzdys.
  • Žemės ūkio patarėjų kartos atnaujinimo programa. Pranešėja – p. Eve Külmallik, Estijos kaimo tyrimų ir žinių centras (METK). Naujos kartos konsultantų rengimas yra esminė mokymosi visą gyvenimą ir Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos (AKIS) sudedamoji dalis, užtikrinanti nuolatinę konsultavimo paslaugų kokybę ir skatinanti sektoriaus atsinaujinimą.
  • Žinių centras apie žaliąjį perėjimą Šiaurės ir Rytų Kainu. Pranešėjas: Samuli Rinne, Hyrynsalmi savivaldybė, Suomija. Šis Šiaurės Suomijos kompetencijos centras yra teminis AKIS klasteris, kuriuo siekiama sustiprinti žaliąjį perėjimą.
  • Demonstraciniai projektai ūkininkams. Pranešėja: Justyna Fila, Žemės ūkio konsultavimo centras (CDR), Radom filialas, Lenkija. Mokymasis tarp bendraamžių yra vienas geriausių būdų skleisti novatorišką ūkininkavimo praktiką. Šiame pavyzdyje parodyta, kaip ūkių demonstravimas gali būti naudojamas žinių perdavimui palaikyti.

Visą internetinio seminaro programą galite pasiekti šioje nuorodoje

Seminaras vyks anglų kalba. 

Registracijos formą galite pasiekti čia