BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Pavadinimas:
Genominių tyrimų panaudojimas bičių veislininkystėje siekiant sumažinti bičių šeimų agresyvumą ir sergamumą infekcinėmis ir invazinėmis ligomis
Priemonė:
KPP priemonė „Bendradarbiavimas“
Veiklos sritis:
„Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“
Projektui vadovauja:
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Įgyvendinimo vietos:
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija, Tilžės g. 18, Kaunas
Šalis:
Lietuva

Projekto aprašymas

Projektas pradėtas įgyvendinti 2022 m. liepos mėnesį. Numatoma projekto įgyvendinimo pabaiga - 2025 m. liepos mėn.

Buvo priimtas sprendimas projektą suskirstyti į keturis etapus. Pirmojo etapo metu vykdomas bičių šeimų sveikatingumo, agresyvumo ir bičių rasinės priklausomybės vertinimas, lyginamos erkių, platinančių bičių infekcinius ir invazinius susirgimus, genetinio fondo ypatybės skirtingo erkių invazijos lygio bičių šeimose įvairiuose Lietuvos regionuose, ieškant specifinių genų sekų, būdingų erkėms, parazituojančioms aukšto ir žemo erkėtumo lygio bičių šeimose. Antruoju etapu skirtingų bičių grupių bitėms atliekami genetiniai tyrimai, siekiant nustatyti genų variantus, atsakingus už bičių gebėjimą išsivalyti ir agresyvaus charakterio pasireiškimą. Trečiojo etapo metu planuojama praktiškai išbandyti genetiniais tyrimais grįstą bičių veisimo technologiją. Ketvirtame projekto etape bus vykdoma gautų projekto rezultatų analizė ir sklaida.

Projekto partneriai: VšĮ Tęstinio mokymo ir konsultavimo centras, bitininkas Jonas Rabačius, bitininkas Alvydas Šnapštys, bitininkė Snieguolė Zabulionytė, bitininkė Ernesta Draždžiulytė-Ūsienė, bitininkė Rasa Jacikienė, bitininkas Linas Kazėnas.