BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Pavadinimas:
Aukštos pridėtinės vertės (APV) produktų iš uogų gamybos ir komercializavimo vadybos tobulinimas Lietuvos uogų ūkiuose
Priemonė:
KPP priemonė „Bendradarbiavimas“
Veiklos sritis:
„Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“
Projektui vadovauja:
Vytauto Didžiojo universitetas
Įgyvendinimo vietos:
Kauno apskritis
Šalis:
Lietuva

Projekto aprašymas

Projekto partneriai:
1. A. Ispiryan ūkis;
2. M. Svidro ūkis;
3. S. Povilaičio ūkis;
4. G, Polvilaičio ūkis;
5. D. Filistovič ūkis;
6. V. Šlėvės ūkis;
7. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija;
8. Kauno technologijos universitetas;
9. UAB „Verslo valdymo technologijų grupė.

Projekto pradžia: 2020 m. lapkričio 1 d.
Projekto pabaiga: 2023 m. spalio 30 d.

Pagrindinis šio projekto rezultatas - inovatyvus APV produktų iš uogų gamybos ir komercializavimo proceso valdymo modelis, suteikiantis galimybę padidinti ūkių produkcijos ekonominę vertę ir konkurencingumą, ūkininkams bendradarbiaujant dalinės kooperacijos pagrindu (pagal poreikį bendrai organizuojant gamybos ir komercializavimo procesus konkrečiai sietinus su šio projekto įgyvendinimu). Modelyje bus apjungtas technologinis procesas ir jo alternatyvos bei komercializavimo procesas (potencialių pateikimo kanalų ir rinkų alternatyvos). Modelio inovatyvumas sietinas ir su ūkininkų apsijungimu dėl APV produktų efektyvesnės gamybos sumaniosios kooperacijos pagrindais.. Modelis ir kiti projekto rezultatai pristatyti ir paskleidžiami kitiems uogų augintojams, taip pat žinios ir patirtis pravers ir kitiems verslams augalininkystės sektoriuje.

Bendradarbiavimo ir vadybos modelio taikymo rezultatas – sukurti ir pagaminti nauji APV produktai iš uogų, kurie bus realizuojami ir ūkiai generuoja didesnes pajamas, didina savo gyvybingumą ir konkurencingumą tarptautinėje rinkoje. Bus naujai sukurtas ir įgyvendinamas APV produkcijos komercializavimo planas.

Projekto aplinkosaugos gerinimo nauda sietina su mažesniu užauginamų žaliavų kiekiu, tuo pačiu ir su nepanaudojama biomase šiuo metu (50 proc. biomasės lieka nepanaudota) pagaminti APV produktams iš uogų. Tuo pačiu sunaudojama ir mažiau vandens, trąšų, reikalingi mažesni uogų auginimo plotai didesnei ekonominei vertei sukurti. Planuota, kad 1 kg uogų gaunamos piniginės vertės sukūrus produktus „užaugins“ bent 30 proc. didesnę vertę. Taip priartėjama prie žiedinės ekonomikos ir tvaraus ūkininkavimo, poveikio kaimo vietovėse vystant žemės ūkio verslą.

Kiti rezultatai: bandomosios aukštos pridėtinės vertės produktų partijos, kurios buvo įvairesnės nei pasirinkti gamybai tiksliniai produktai. Tokiu būdu ūkininkams pateiktos įvairiapusės galimybės, ką galima gauti iš jų auginamų uogų taikant tam tikras technologijas.

 

Nuotraukų galerija