BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Pavadinimas:
„Alternatyvių baltyminių žaliavų integracijos paukščių mityboje strategijos kūrimas ir technologiniai sprendimai, panaudojant vabzdžių miltų (Hermetia illucens) produktus“
Priemonė:
KPP priemonė „Bendradarbiavimas“
Veiklos sritis:
„Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“
Projektui vadovauja:
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Įgyvendinimo vietos:
Tilžės g. 18 Kaunas
Šalis:
Lietuva

Projekto aprašymas

Projekto partneriai:
1. VšĮ Tęstinio mokymo ir konsultavimo centras.
2. Rasarta, IĮ.
3. KB „Alsių paukštynas“.
4. Ritutis Tamošiūnas.
5. Kristina Kučinskienė.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis:
Projekto pradžia: 2023 m. kovo 14 d.
Planuojama projekto pabaiga: 2025 m. birželio 1 d.

Projekto tikslai:
1. Nustatyti ir moksliniais tyrimų rezultatais pagrįsti alternatyvių baltyminių žaliavų panaudojimo gyvūnų mityboje strategiją, įvertinti ant skirtingų substratų užaugintų vabzdžių lervų (Hermetia illucens) miltų kokybę ir jų panaudojimą paukščių lesalų gamyboje.
2. Nustatyti vabzdžių lervų (Hermetia illucens) užaugintų ant skirtingų substratų ir auginimo tarpsnio optimaliausias kokybės rodiklių vertes ir lesalų matricos vienodumą gamyboje, bei optimizuoti skirtingų paukščių rūšių lesalų maistinę vertę ir kokybės rodiklius.
3. Mokslinių tyrimų metu gautų rezultatų pagrindu parengti lesalų gamybos rekomendacijas paukštininkystės ūkiams, pateikiant inovatyvių tausojančių aplinką priemonių panaudojimo galimybes plėtojant konkurencingą ir tvarų paukštininkystės sektorių.

Siekiant įgyvendinti Projekto tikslus yra suplanuoti 5 etapai:
I etapas. Alternatyvių baltyminių žaliavų ir jų produktų analizė, produkto parinkimas bei lesalų receptūrų optimizavimas skirtingoms fiziologinėms paukščių grupėms.
II etapas. Viščiukų broilerių ir vištų dedeklių grupių sudarymas ir lesinimo bandymų vykdymas, produktyvumo bei sveikatingumo vertinimas.
III etapas. Viščiukų broilerių ir vištų dedeklių produkcijos kokybės bei saugos vertinimas.
IV etapas. Projekto gerosios patirties bei rezultatų įvertinimas ir analizė.
V etapas. Mokslinių tyrimų rezultatų sklaida, diegimas.