BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


1 nuotrauka.jpg

Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos tinklas pakvietė šalių narių ekspertus į antrąjį LEADER ir teritorinės plėtros pogrupio susitikimą, kuris vyko 2024 m. kovo 12 d. Briuselyje.

Susitikimo metu buvo apžvelgti kaimo plėtros 2014-2020 programų (toliau – KPP) Leader priemonės įgyvendinimo rezultatai, naujojo finansinio laikotarpio priemonių įgyvendinimo pažanga, pristatyta naujausia informacija apie LEADER pridėtinės vertės gairių rengimą ir planuojamus etapus, kiti klausimai.

Palyginus 2014-2020 KPP LEADER įgyvendinimo rezultatus, Lietuva yra tarp 18 lyderiaujančių šalių (bendras visų ES šalių LEADER priemonės įgyvendinimo (lėšų išmokėjimo) vidurkis ~ 65 proc., Lietuvos pasiekimas aukštesnis – 72 proc.).

Džiugu, kad Lietuva yra viena iš 19 valstybių narių, kuriose jau yra atrinktos 2023-2027 m. Strateginio plano vietos plėtros strategijos ir nuo šių metų startuoja jų įgyvendinimas, tad kaimo vietovių bendruomenės, verslas, viešosios ar biudžetinės organizacijos jau gali pradėti realizuoti projektų idėjas.  

Renginio metu šalys dalinosi gerosiomis patirtimis. Estijos atstovai pristatė skėtinių projektų įgyvendinimą, kuriuo skatinamas jaunimo įsitraukimas. Slovėnija dalinosi daugiafondžio LEADER (BIVP) įgyvendinimo modeliu ir patirtimi.

Smagu būti tarp lyderių!

Daugiau renginio akirmirkų nuotraukų rasite žemiau esančioje nuotraukų galerijoje.

Nuotraukų galerija

  • 2 nuotrauka.jpg
  • 3 nuotrauka.jpg
  • 5 nuotrauka.jpg
  • 4 nuotrauka.jpg