BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


sdsdg.jpg

Vasario 11 d. nuotoliniu būdu vyko 19-asis ES šalių nacionalinių kaimo tinklų susitikimas, kurį kartu su Europos kaimo plėtros tinklu (angl. European Network for Rural Development – ENRD) organizavo Liuksemburgo kaimo tinklas.

Susitikime pagrindinis dėmesys buvo skiriamas nacionalinių kaimo tinklų vaidmeniui aptarti, siekiant remti ir skatinti vietos veiklos grupių (VVG) tarptautinio bendradarbiavimo projektus, taip pat stiprinant tarpvalstybinį Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupių bendradarbiavimą.

Nuotoliniu būdu vykusiame susitikime ENRD atstovai taip pat pristatė valstybių narių įsitraukimą ir dalyvavimą „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ kūrime. Priminsime, kad Lietuvos kaimo tinklas šių metų sausio mėnesį organizavo apklausą, kurioje dalyvavo ir atsakymus pateikė 102 kaimo vietovių gyventojai iš 29 šalies rajonų. Savo atsakymuose apklausos dalyviai atkreipė dėmesį į iššūkius ir problemas, su kuriomis susiduria kaimo vietovių gyventojai (pvz., vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemų infrastruktūros nebūvimu, skaitmeninių paslaugų prieinamumu ir gebėjimu jomis pasinaudoti, taip pat paslaugų, tokių kaip medicinos, švietimo ir kt., prieinamumu kaimo vietovėse ir t.t.), siūlė galimus sprendimo būdus (pvz., skatinti investicijas į infrastruktūros atnaujinimą ir diegimą, skirti dėmesį kaimo vietovių gyventojų švietimui ir mokymams skaitmeninimo, klimato kaitos temomis, taip pat skatinti jaunosios kartos aktyvesnį įsitraukimą į įvairias veiklas ir t.t.). Apklausoje taip pat buvo pasidalinta ir geraisiais gyvenimo kaimo vietovėje pavyzdžiais bei patirtimis. Gautus atsakymus Lietuvos kaimo tinklas, kaip ir kitos valstybės, pateikė ENRD. Verta pažymėti, kad šių atsakymų pagrindu Europos Komisijos atsakingi ekspertai rengs bendrą ataskaitą, kuri kiek vėliau bus pristatyta visoms šalims narėms.

Lietuvos kaimo tinklas dėkoja dalyvavusiems minėtoje apklausoje ir pažymi, kad jos rezultatai neabejotinai prisidės kuriant Europos Komisijos inicijuotą „Ilgalaikę kaimo vietovių viziją“.

Su vykusio susitikimo medžiaga galite susipažinti ENRD svetainėje: https://enrd.ec.europa.eu/news-events/events/19th-nrn-meeting_en

Nuotraukų galerija

  • 1 pav..png
  • 2 pav..png