BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


682_58dba6e91e19130e92dc391a0f85fa4f.jpg

2020 m. birželio mėn. užbaigtas 35 vietos plėtros strategijų, kurių pažanga yra puiki ar pakankama, vertinimas. Vietos veiklos grupėms, kurioms vietos plėtros strategijas įgyvendinti sekėsi sunkiau, buvo skirtos ekspertinės konsultacijos, kurios vyko š. m. liepos 28-30 d.

Konsultacijų metu su Vietos veiklos grupių atstovais aptartos problemos ir sunkumai, įgyvendinant VPS, peržiūrėti ir aptarti Vietos veiklos grupių parengti vietos plėtros strategijų pakeitimai, siūlymai tobulinti jas, taip pat kartu su ekspertais ir Vietos veiklos grupių atstovais parengti veiksmų planai ateičiai. Į ekspertines konsultacijas aktyviai įsitraukė Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, kurios atstovai aptarė artimiausius administracinius žingsnius vietos plėtros strategijų įgyvendinimo spartai užtikrinti. Su kiekviena Vietos veiklos grupe konsultacijos vyko individualiai, atvirai, aptariant ir Vietos veiklos grupių komandos darbą, sunkumus, procesų planavimą. Po ekspertinių konsultacijų, pateiktos rekomendacijos LEADER darbo grupės vadovui dėl rezervų Vietos veiklos grupėms skyrimo ar vietos plėtros strategijų įgyvendinimo pažangos tarpinio vertinimo pratęsimo.

Kodėl galimas tarpinio vertinimo pratęsimas?

Sprendimą dėl galimybių pratęsti vietos plėtros strategijų įgyvendinimo pažangos tapinį vertinimą priėmė LEADER metodo įgyvendinimo koordinavimo grupė š. m. liepos 17 d., atsižvelgdama į Vietos veiklos grupių tinklo rekomendacijas ir argumentus, susijusius su Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (toliau – KPP) rodiklių nepasiekimu, regionų skirtumais, nemenku LEADER vietos plėtros strategijų indėliu į KPP ir į faktinę pažangą padaryta per 2020 m. I pusmetį (plačiau skaidrėse). Tačiau pratęstas ne tik vietos plėtros strategijų tarpinio vertinimo laikas, bet ir padidintas privalomų pasiekti rezultatų proc. iki 50 proc., nelieka tolerancijos „tuščioms“ ir „neaktyvuotoms“ priemonėms – tokių turės nelikti. 

Pratęstas vietos plėtros strategijų įgyvendinimo pažangos tarpinis vertinimas, taikomas tik 7-ioms vietos plėtros strategijoms, kuris ir bus užbaigtas 2021 m. sausio mėn., įvertinus rezultatus, gautus nuo vietos plėtros strategijų įgyvendinimo pradžios iki 2020 m. gruodžio 31 d. LEADER darbo grupės Ekspertinių konsultacijų pogrupio rekomendacijos buvo svarstytos š. m. rugsėjo 3 d. IV projektų atrankos komiteto posėdyje.

Daugiau informacijos apie LEADER vietos plėtros strategijų įgyvendinimo pažangos tarpinį vertinimą skaitykite čia.