BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


sdfsdf.jpg

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) rugsėjo pabaigoje Zyplių dvare (Šakių r.) organizavo baigiamąją renginių ciklo „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“ konferenciją.

Jos metu gerosios praktikos pavyzdžiais, kaip panaudoja Lietuvos kaimo plėtros programos lėšas, sukuriant išliekamąją vertę turinčius projektus, dalinosi bendruomenės, ūkininkai ir verslo žmonės iš Šakių, Varėnos, Zarasų, Klaipėdos bei Kėdainių rajonų. Taip pat aptarta Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos įgyvendinimas, patirtis bei galimybės.

KPP patirtis ir galimybės

Apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) įgyvendinimą, patirtis bei galimybes kalbėjo Žemės ūkio ministerijos Trečiojo ES paramos skyriaus vedėja Jurgita Pugačiauskaitė-Butrimienė. Ji paminėjo, kad investicijoms į žemės ūkį, perdirbimą ir bendradarbiavimą buvo skirta paramos už 1 158,1 mln. eurų. „LEADER“ programai skirta paramos už 135,1 mln. eurų: įgyvendinamos 49 VVG vietos plėtros strategijos, sukurtos 635 darbo vietos ir kita.
 

Naujame 2023–2027 m. laikotarpyje BŽŪP keliami tikslai yra šie: skatinti, kad žemės ūkio sektorius būtų pažangus, atsparus bei įvairialypis ir užtikrintų apsirūpinimą maistu; remti aplinkos apsaugos bei klimato srities veiksmus; stiprinti kaimo vietovių socialinę ekonominę struktūrą ir kt.

Kaip įgyvendinami projektai pagal KPP patirtimi pasidalino Šakių krašto VVG pirmininkas Juozas Dainelis bei VPS viešųjų ryšių specialistė Rima Rauktienė.

„Aš daugiau noriu. Noriu, kad tie visi projektai turėtų išliekamąją vertę. Kad būtų skiriama parama ūkininkams, tiems žmonėms, kurie sukuria pridėtinę vertę“, – kalbėjo Šakių krašto VVG pirmininkas. 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Projektas finansuojamas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“ lėšomis.