BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Siaures_ministru_tarybos_biuras_organizacija_vilnius_1.jpg

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje kviečia teikti paraiškas finansavimo programoms. Nuo kultūros iki pilietinės visuomenės ir mokslinių tyrimų – temų ir sričių, kur norima stiprinti Lietuvos ir Šiaurės šalių bendrystę, gausu, belieka pasinaudoti galimybėmis.

Visuomenių atsparumo stiprinimas

Paraiškų teikimo terminas – nuo 2024 m. vasario 1 d. iki kovo 15 d.

 

Nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo rėmimo programa siekia remti stiprios ir dinamiškos pilietinės visuomenės vystymąsi Baltijos jūros regione bei plėsti NVO pajėgumus Baltijos šalyse, dalinantis patirtimi ir žiniomis su Šiaurės šalių partneriais.

Projekte turi būti numatytas Baltijos valstybių NVO institucinių gebėjimų stiprinimas, dalijimasis patirtimi ir žiniomis su Šiaurės šalių partneriais, rezultatų viešinimas visuomenėje, aktyviai įtraukiant žiniasklaidos priemones.

Planuojant projektinę veiklą, būtina atsižvelgti, kad projektas padėtų stiprinti lyčių lygybę, numatant abiejų lyčių dalyvavimą įgyvendinant projektą, dalijantis atsakomybe ir pan. Projektuose turi atsispindėti vaikų ir jaunimo interesai ir požiūriai. Be to, projektai turėtų sietis su JT Darbotvarke iki 2030 m. bei prisidėti prie Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo. 

 

Daugiau informacijos apie programą, finansavimą bei paraiškų teikimo tvarką galite rasti čia.

Žalias, demokratiškas ir atsparaus regionas

Klestinti ateitis“ (ang. Prosperous Future) – nauja rėmimo programa, skirta Šiaurės šalių organizacijų bendradarbiavimui su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos pilietine visuomene ir nepriklausomais partneriais, susijusiais su Ukraina, siekiant žalio, demokratiško ir atsparaus regiono. Programoje taip pat gali dalyvauti nepriklausomi partneriai susiję su Baltarusija ir Rusija (taikomos papildomos sąlygos)*. 

Paraiškų teikimo terminas – iki 2024 m. vasario 23 d. 23:59 val. (CET)

 

Programoje dalyvaujančios šalys:

Alandų salos, Švedija, Norvegija, Danija, Suomija, Farerų salos, Grenlandija, Islandija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Baltarusija, Rusija*.

 

Daugiau informacijos apie programą, finansavimą bei paraiškų teikimo tvarką galite rasti čia.

 

*Programoje gali dalyvauti tik nepriklausomos Baltarusijos ir Rusijos nevyriausybinės organizacijos. Projekto veiklos negali būti vykdomos Rusijos teritorijoje.

Programa, skirta energetikos moksliniams tyrimams finansuoti

Jungtinė Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos mokslinių tyrimų programa 2024 m. skirs apie 700 tūkst. Eur energetikos moksliniams tyrimams finansuoti.

Paraiškų teikimo terminas – nuo 2024 m. sausio 17 d. iki kovo 22 d.

 

Tikimasi, kad programa gali prisidėti ne tik prie švarios energijos pasiūlos didinimo, bet ir prie energijos rinkos paklausos mažinimo, taip pat padėti pagrindus mažiau taršios energetikos sistemai. Tai būtina, norint pasiekti regiono nacionalinius klimato ir energetikos tikslus bei padidinti energetinį saugumą, visiems tiekiant įperkamą ir tvarią energiją už prieinamą kainą.

 

Daugiau informacijos apie programą, finansavimą bei paraiškų teikimo tvarką galite rasti čia.