BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


1030_8fbc774f1596de5b8b44f992ee8617dc.jpg

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2021-07-01 įsakymu Nr. 3D-424 buvo pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“ įgyvendinimo taisyklės, skirtos renginių komunikacijos priemonėms. Nors dauguma atliktų pakeitimų susiję su galimais naujais kvietimais teikti paraiškas (pvz., 2022 metais), bet kai kurie yra aktualūs ir šiuo metu LKT projektus įgyvendinantiems LKT nariams.
Su pilnu pakeitimų lyginamuoju variantu Jūs galite susipažinti šios naujienos apačioje esančiame priede. 

Esminiai pakeitimai, kurie įtakoja šiuo metu įgyvendinamus projektus, yra tokie: 
 

 • (Įsigalioja nuo rugpjūčio 1 d.) – 81. Karantino ar ekstremalios situacijos dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės metu renginiai, išvardyti Taisyklių 8.1 ir 8.3 papunkčiuose, gali būti vykdomi nuotoliniu būdu, jei įmanoma patikrinti renginio dalyvių skaičių ir užtikrinti turinio kokybę. Vykdant renginius nuotoliniu būdu nėra finansuojamos išlaidos, nurodytos Taisyklių 23.4, 23.5, 23.6, 23.8, 23.9, 23.11, 23.14 papunkčiuose.
 • 82. Vykdant renginius fiziniu (ne nuotoliniu) būdu, visos veiklos, kurioms skiriamos paramos lėšos, privalo maksimalia galima apimtimi būti įgyvendintos fiziniu (ne nuotoliniu) būdu. Tam tikros išlygos gali būti taikomos tik dėl lektorių paslaugų (šiame punkte vartojama sąvoka „lektorius“ yra skirta apibūdinti bet kuriems fiziniams asmenims, teikiantiems paslaugas pagal Taisyklių 23.7 papunktį (lektorius, moderatorius, fasilitatorius, vedėjas, mokslininkas, konsultantas ar pan.)) ir tik šiais apibrėžtais atvejais:
  82.1. jei tą pačią renginio dieną numatytos lektoriaus paslaugos, kurioms yra skiriama parama pagal Taisyklių 23.7 papunktį, teikiamos vieno lektoriaus – tas lektorius privalo paslaugas suteikti dalyvaudamas renginyje fiziškai (ne nuotoliniu būdu);
  82.2. jei tą pačią renginio dieną numatytos lektoriaus paslaugos, kurioms yra skiriama parama pagal Taisyklių 23.7 papunktį, teikiamos dviejų arba trijų lektorių – vienam iš jų leidžiama paslaugas suteikti dalyvaujant renginyje nuotoliniu būdu;
  82.3. jei tą pačią renginio dieną numatytos lektoriaus paslaugos, kurioms yra skiriama parama pagal Taisyklių 23.7 papunktį, teikiamos keturių arba daugiau lektorių – dviem iš jų leidžiama paslaugas suteikti dalyvaujant renginyje nuotoliniu būdu;

  82.4. jei renginys vyksta ilgiau nei vieną dieną – kiekvienai dienai yra atskirai taikomos Taisyklių 82.1–82.3 papunkčių nuostatos.

 • 40. Kartu su mokėjimo prašymu yra pateikiami šių dokumentų originalai arba patvirtintos kopijos:
  40.1. renginių dalyvių sąrašai, atitinkantys paramos paraiškoje numatytą dalyvių skaičių. Jeigu renginys yra organizuojamas fiziškai – dalyvavimu renginyje yra laikomas tik fizinis asmens atvykimas į renginį ir sudalyvavimas jame. Jeigu renginys yra organizuojamas nuotoliniu būdu (vadovaujantis Taisyklių 81 punkte įteisinta išimtimi) – dalyvavimu renginyje yra laikomas tik nuotoliniu būdu dalyvavusių asmenų dalyvavimo fakto užfiksavimas. Draudžiama teikti renginio dalyvių sąrašą, kuriame figūruotų ir fiziškai renginyje dalyvavę, ir nuotoliniu būdu renginyje dalyvavę asmenys (t. y. hibridiniu būdu renginiai negali būti organizuojami ir dalyvavimas negali būti fiksuojamas). Pavyzdinė renginio dalyvių sąrašo forma nustatyta Taisyklių 3 priede. Jeigu renginio tikslinė grupė yra nepilnamečiai asmenys (pvz., mokiniai), gali būti pateiktas įstaigos vadovo patvirtintas dalyvių sąrašas. Jeigu renginys vykdomas įvairių renginių metu (pvz., parodoje, mugėje), renginio dalyvių skaičiui pagrįsti privalo būti pateiktas dalyvių sąrašas asmenų, kurie renginio metu išreiškė susidomėjimą pareiškėjo komunikacijos projektu (lankėsi jo stende, dalyvavo edukacijose, klausė pranešimų, ir pan.).

Kviečiame nuodugniai susipažinti su visais pakeitimais priede.