BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Europos horizontas.jpg

Pirmą kartą Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinių kontaktinių asmenų (LMT NCP) grupė šiais metais, spalio 19-ąją, organizuoja forumą „Europos horizontas“: iššūkiai, galimybės, pasiekimai“, kuris suburs bendruomenę, besidominčia didžiausia bendrąja ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“ (EH). Forumas skirtas EH programos taisyklių taikymo ir dalyvavimo joje aktualijoms aptarti.

Mokslo įstaigų, verslo įmonių ir valdžios institucijų atstovai kartu ieškos išeičių, kaip spręsti Lietuvos pareiškėjams kylančius iššūkius ir sunkumus, rengiant paraiškas. Taip pat diskutuos apie partnerystės ryšių ir ilgalaikio bendradarbiavimo svarbą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

Pasak LMT pirmininko dr. Gintaro Valinčiaus, geri Lietuvos rezultatai EH programoje kviečia visuomenę įsitraukti ir domėtis mokslo tema.

„Vadovaujantis oficialiais 2023 m. rugpjūčio mėn. duomenimis, Lietuva yra 23 vietoje pagal EH dalyvių skaičių ir 22 vietoje pagal skiriamas EH lėšas tarp ES šalių. Palyginimui, programoje „Horizontas 2020“ Lietuva pagal dalyvių skaičių užėmė 25 vietą, o pagal skiriamas lėšas – 26 vietą. Akivaizdu, kad dar aktyviau turėtų būti skatinamas Lietuvos institucijų dalyvavimas EH programos projektuose ir didinamas mokslininkų, tyrėjų ir novatorių žinomumas bei pripažinimas. Tikimasi, kad šių metų forumas taps kasmetine tradicija, sujungiančia mokslą ir visuomenę“, – akcentuoja G. Valinčius.

LMT NCP vadovė Aurelija Povilaikė džiaugiasi, jog ne tik Lietuvos institucijų atstovai, bet ir plačioji visuomenė susipažins su EH programos teikiamomis galimybėmis.

„Išties ne vienerius metus svarstėme apie galimybę suorganizuoti tokio pobūdžio forumą Lietuvoje. Matome, kad mūsų šalies pareiškėjai domisi EH programa ir ieško priemonių, kurios padėtų įgyvendinti mokslinius tyrimus ir inovatyvius sumanymus, todėl sieksime įvairiapusiškai supažindinti su paraiškų rengimo subtilybėmis, vertinimo ypatumais, EH programos veiksmų ir temų gausa, finansavimo priemonėmis bei kitais svarbiais ir aktualiais EH programos klausimais“, – forumo konceptą pristato A. Povilaikė.

Forumas vyks „Radisson Collection Astorija Hotel“ viešbutyje, Didžioji g. 35/2, Vilnius.

Registracija vyksta iki spalio 16 d. Registruotis galite čia.

Daugiau apie renginį galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.