BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šių metų lapkričio 28 dieną Ukmergės rajone esančiame Taujėnų dvare įvyko iškilmingi Lietuvos kaimo tinklo sekretoriato jau ketvirtus metus iš eilės organizuojami Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai 2024 – renginys, skirtas pagerbti žmones ir organizacijas, kurios savo darbais ir įgyvendintais projektais prisideda prie modernaus, inovatyvaus ir tvaraus Lietuvos kaimo ateities kūrimo. Šventė subūrė daugiau nei 120 vietos bendruomenių lyderių, inovatorių, entuziastų, kurie savo veikla kuria pokytį ir stiprina kaimo gyvenimą. Renginyje taip pat dalyvavo svečiai iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos bei Nacionalinės mokėjimo agentūros, Lietuvos kaimo tinklo nariai ir kitų organizacijų atstovai.

Penkios nominacijų kategorijos ir jų nugalėtojai

Šiemet apdovanojimų metu buvo įteikti prizai pagal penkias nominacijų kategorijas, kuriose varžėsi geriausi paramos projektai, įgyvendinti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą (KPP). Šios nominacijų kategorijos buvo sukurtos norint įvertinti įvairias kaimo plėtros sritis ir jų projektų vykdytojus – nuo ekologinio bei tvaraus ūkininkavimo iki kultūrinės veiklos skatinimo regionuose. Kiekvienoje kategorijoje buvo išrinkti trys nugalėtojai, kuriems buvo įteikti apdovanojimai bei Lietuvos kaimo tinklo dovanos.

Kiekvieno projekto pristatymas ir laureatų apdovanojimas įkvėpė auditoriją, o kiekvieno laimėtojo istorija atskleidė jų nuoširdų atsidavimą savo bendruomenės gerovei. Projektai buvo vertinami už inovatyvumą, tvarumą ir sukurtą teigiamą poveikį vietos bendruomenėms ir tai tik dar kartą patvirtino, kad Lietuvos kaime sukuriamos idėjos, vertos pasididžiavimo ir palaikymo.

Publikos simpatijų kategorijos laimėtoja – Jolita Bužinskienė

Šiemet jau antrus metus viena ypatinga nominacija – Publikos simpatijų kategorija – leido žmonėms tiesiogiai balsuoti už projektą, kuris juos labiausiai įkvėpė bei pasirodė verčiausias nugalėti. Šioje kategorijoje šiemet nugalėjo Jolitos Bužinskienės projektas „Jolitos Bužinskienės keramikos studijos įkūrimas“, įgyvendintas pagal KPP priemonę LEADER. Jolita, subūrusi keramikos entuziastus ir kūrybingas sielas, įkūrė erdvę, kurioje puoselėjamas ne tik amatas, bet ir stiprūs bendruomenės ryšiai. Jos projektas tapo puikiu pavyzdžiu, kaip kūrybos galia gali suvienyti žmones, paskatinti juos mokytis ir kurti kartu.

Tvarių apdovanojimų statulėlės

Apdovanojimų ceremoniją praturtino ir apdovanojimų prizai – unikaliai ir tvariai pagamintos statulėlės. Jos buvo sukurtos pasitelkiant tik natūralias, perdirbtas ir aplinkai draugiškas medžiagas, siekiant, kad kiekviena statulėlė ne tik simbolizuotų laimėjimą, bet ir atspindėtų tvarumo idėją, kuri yra būtina kiekvienam ateities kaimo kūrėjui. Tai prasmingas priminimas, kad mūsų veiksmai turi tiesioginį poveikį aplinkai, o mažais žingsniais kiekvienas galime prisidėti prie gamtos ir aplinkos išsaugojimo.

Svečių ir laureatų padėkos žodžiai

Šventę pradėjo sveikinimo žodžiai, kuriuos tarė Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius bei Lietuvos kaimo tinklo vadovė Jurgita Pugačiauskaitė-Butrimienė. Jie pabrėžė Lietuvos ateities kaimo kūrėjų svarbą ir išreiškė dėkingumą visiems, kurie per pastaruosius metus įgyvendino projektus, prisidėjusius prie kaimo plėtros, gyvybingumo ir inovatyvumo skatinimo. Ministras K. Starkevičius sveikino visus konkurso laureatus už jų iniciatyvumą ir drąsą: „Džiaugiuosi matydamas tiek daug iniciatyvių ir talentingų žmonių, kurie ne tik drąsiai žiūri į ateitį, bet kartu ir ją kuria. Ministerija visada buvo ir liks jūsų partneris“. J. Butrimienė padėkojo projektų vykdytojams už jų ryžtą bei iniciatyvą siekiant gerinti kaimo bendruomenių gyvenimą. Ji taip pat pasidžiaugė, kad per jau ketvirtą kartą rengiamuose apdovanojimuose iš viso buvo nominuoti ir apdovanoti per 60 projektų gerųjų pavyzdžių, o bendras atrankoje-konkurse dalyvavusių projektų skaičius viršijo 200.

Kiekvienos kategorijos laureatų padėkos kalbos atskleidė jų meilę savo kraštui, pastangas bei ryžtą siekti ilgalaikių tikslų. Dėkodami už įvertinimą, nugalėtojai dalijosi įkvepiančiomis istorijomis apie iššūkius, su kuriais teko susidurti, ir apie įveiktus sunkumus, kurie tik dar labiau sustiprino jų tikėjimą savo veiklos prasmingumu.

Renginio pabaiga – šilti pokalbiai bei naujų galimų partnerysčių paieška

Įteikus visus apdovanojimus, renginio svečiai ir laureatai buvo pakviesti šventinių pietų, kurių metu ne tik galėjo pasidalyti įspūdžiais bei idėjomis su kitais bendraminčiais ar apsikeisti gerąja patirtimi, bet taip pat aptarti ir naujas galimas partnerystes ateityje, įgyvendinant naujus projektus pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano intervencines priemones. Šiltos šypsenos, nuoširdūs pokalbiai ir gausūs sveikinimai lydėjo visus šventės dalyvius iki pat renginio pabaigos.

Ateities kaimo kūrėjai – mūsų stiprybė

Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai 2024 dar kartą priminė, kad net mažiausiose Lietuvos vietovėse gyvena didžios idėjos ir dideli žmonės, kurių iniciatyvos ne tik stiprina vietos bendruomenes, bet ir kuria naujas galimybes jaunimui, verslui bei gamtai. Jūsų darbai, jūsų pasiaukojimas ir kūrybiškumas yra pagrindas, ant kurio statome stiprią, modernią ir tvarią Lietuvą, kurioje dera inovacijos, socialinės gerovės siekis, bendruomeniškumas ir ekologinis sąmoningumas. Šie apdovanojimai – tai ne tik simbolinis įvertinimas, bet ir paskatinimas visiems, kurie tiki kaimo potencialu ir nori prisidėti prie jo ateities.

Dėkojame visiems renginio svečiams bei projektų vykdytojams bei linkime, kad šios sėkmės istorijos sklistų toli, įkvėptų kitus siekti dar daugiau ir stiprintų tikėjimą, kad vietos bendruomenės yra ir visada bus gyvos, stiprios ir klestinčios.

Laimėtojų projektų aprašymus galite peržiūrėti čia. 

Renginio akimirkos:

Nuotraukų galerija

  • Paskauskas.jpg 97.JPG
  • Paskauskas.jpg 108.JPG
  • Paskauskas.jpg 85.JPG
  • Paskauskas.jpg 103.JPG