BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


naujiena.jpg

Lietuvos kaimo tinklo (toliau – LKT) nariai nuo 2020 m. skatinami įgyvendinti elektroninės komunikacijos projektus. Ši galimybė atsirado pandemijos metu, kai daugelio fizinių veiklų įgyvendinimas buvo apribotas. LKT nariai galėjo pasinaudoti parama norėdami sukurti šiuos elektroninės komunikacijos produktus: 

1. Internetinius seminarus. 

2. Virtualius gerųjų kaimo plėtros pavyzdžių turus. 

3. Audiovizualinę produkciją (pvz.: filmukai, laidos, interviu). 

4. Elektroninius leidinius. 

Iki šių metų vyko 6 kvietimai, kurių metu LKT nariai buvo kviečiami teikti paraiškas ir įgyvendinti elektroninės komunikacijos projektus. Dažniausiai LKT nariai savo paraiškose pasirinkdavo sukurti audiovizualinės produkcijos vienetus ir virtualius gerųjų kaimo plėtros pavyzdžių turus. 

Vytauto Didžiojo universitetas jau baigė įgyvendinti vieną iš savo projektų „Audiovizualinės produkcijos, prisidedančios prie efektyvesnio KPP įgyvendinimo bioekonomikos, vandentvarkos, žemės ūkio inžinerijos, agronomijos, miškų ūkio (miškininkystės) sektoriuose, sukūrimas ir sklaida“. Skatinant efektyvesnį KPP įgyvendinimą bei darnų regionų vystymąsi, buvo sukurti 5 vaizdo klipai, apimant bioekonomikos, miškininkystės, vandentvarkos, agronomijos, žemės ūkio inžinerijos sritis, kuriose pateikiami Lietuvos regionų gerosios praktikos pavyzdžiai, atkreipiant dėmesį į regionų vystymosi problemas, pristatomos regionų plėtros galimybės, akcentuojama mokslo ir verslo sąveika, pažymint išskirtinių žinių ir aukštos kvalifikacijos svarbą diegiant inovacijas bei kuriant išmaniąsias technologijas regionuose. 

Apie įgyvendintą Vytauto Didžiojo universiteto projektą daugiau informacijos galite rasti čia. 

Alytaus profesinio rengimo centras baigia įgyvendinti Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos virtualus turas“. Projekto įgyvendinimo metu buvo sukurtas virtualus turas po mokyklą ir jos apylinkes, sumodeliuota reali vieta elektroninėje erdvėje, kuri susideda iš 3D panoraminių nuotraukų ir ryšių tarp jų. Siekiant užtikrinti autentiškesnį vaizduojamos vietos atkūrimą, buvo naudojamas vietos planas, papildoma tekstinė ir garso informacija. Virtualaus turo pagalba galima susipažinti su naujam gyvenimui atgimusia, išeivio iš Lietuvos Lauryno Radziukyno, praturtėjusio Amerikoje, daugiau nei prieš 80 metų savo gimtojo Kurnėnų kaimo Alytaus rajone vaikams padovanota modernia mokykla. Mokykloje yra puikiai išsilaikiusių autentiškų interjero detalių, mokyklinių suolų, santechnikos įranga, parketas, natūralus linoleumas. Mecenatas savo gimtojo kaimo vaikams mokyklą statė iš pačių moderniausių to laikmečio medžiagų, rinkosi amerikietiškos kokybės technologijas ir įrangą. 

Apie įgyvendintą Alytaus profesinio rengimo centro projektą daugiau informacijos galite rasti čia. 

LKT narius kviečiame sekti naujienas ir toliau aktyviai dalyvauti įgyvendinant projektus, skirtus pagerinti Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 m. programos ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023 – 2027 m. strateginio plano įgyvendinimo kokybę, užtikrinti keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika.