BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Kvietimas.png

Lapkričio 9 d. Kaune vyko Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) organizuoti apdovanojimai  „Mūsų bendruomenės savanoris 2022“.

Šie apdovanojimai vainikavo dar rugsėjo mėnesį prasidėjusį konkursą, skirtą kaimo bendruomeninių ir jų skėtinių organizacijų, vietos veiklos grupių nariams bei kitiems kaimo gyventojams siūlyti kandidatus nominacijoms. Konkursas buvo organizuojamas Savanorystės metams paminėti. 

Konkurso tikslas – stiprinti savanoriškos veiklos motyvaciją bei dalintis informacija apie savanorystę kaimo bendruomeninėse ir jų skėtinėse organizacijose. Buvo numatytos šešios nominacijų kategorijos:

1. „Už įkvepiantį įsitraukimą“ – nominacija skirta asmenims, kurie savanoriška veikla prisideda prie bendruomenei svarbių veiklų, atliepia į nuolatinius (talkų, labdaros akcijų, švenčių iniciavimas ir kt.) ar situacinius (susijusius su problemų sprendimu įgyvendinant projektus) bendruomenės poreikius, jų veikla yra įkvėpimas ir pavyzdys visai bendruomenei.

2. „Už novatoriškumą ir kūrybiškumą“ –  nominacija skirta asmenims, kurie inicijuoja ir dalyvauja įgyvendinant kūrybingus ir unikalius sprendimus. 

3. „Už universalumą ir įvairiapusiškumą“ –  nominacija skirta asmenims, kurie savanoriškai prisideda prie bendruomenės veiklos visur ir visada, kai tik reikia pagalbos.

4. „Jaunasis bendruomenės savanoris“ – nominacija skirta asmenims nuo 14 iki 29 metų, kurie aktyviai dalyvauja savanoriškoje veikloje ir savo veikla reikšmingai prisideda prie gerbūvio kūrimo bendruomenėje. 

5. „Už telkiančią lyderystę“ –  nominacija skirta asmenims, kurie savanoriškai koordinuoja bendruomenei svarbių veiklų organizavimą ir vykdymą, telkia ir skatina vietos bendruomenės narius dalyvauti savanoriškoje veikloje, demonstruoja lyderystę bendruomenės veikloje.

6. „Už ilgametę savanorystę“ –  nominacija skirta asmenims, kurie savanoriškai ir nuosekliai 10 metų ir daugiau dalyvauja bendruomenės veikloje ir savo veikla reikšmingai prisideda prie gerbūvio kūrimo savo bendruomenėje. 

Renginyje susirinko gausus būrys bendruomenių ir vietos veiklos grupių atstovų bei bendruomenių savanorių. Lietuvos kaimo tinklo ir Žemės ūkio ministerijos atstovai įteikė prizus, kuriais renginio pabaigoje džiaugėsi visų šešių nominacijų nugalėtojai bei dovanas renginio pranešėjams.

Renginys prasidėjo gražiais sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė renginio vedėjai, Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) Eksporto ir importo administravimo skyriaus vedėjas, laikinai atliekantis direktoriaus pavaduotojo funkcijas Simonas Pusvaškis bei VDU Žemės ūkio akademijos profesorė Vilma Atkočiūnienė. 

Prieš įteikiant apdovanojimus renginio dalyviai išklausė du itin skirtingus tačiau labai įdomius pranešimus, skirtus savanorystės temai. Pirmąjį pranešimą skaitė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė. Ji kalbėjo apie savanorišką veiklą kaimo bendruomenėse, savanorio svarbą ir reikšmę. Virginija pasidalijo savo patirtimi, su kokiais iššūkiais, problemomis bei džiaugsmais susiduria kaimo bendruomenės ieškodamos ir bandydamos pritraukti savanorius.

Antrąjį pranešimą „Savanorystės samprata ir principai – nuo pasaulio iki vietos bendruomenės“ pristatė VšĮ „Socialinis veiksmas“ vadovė Milda Lukoševičiūtė. Klausydamiesi pranešimo dalyviai ne tik gavo teorinių žinių, tačiau interaktyviai parodė savo turimą patirtį ir žinias savanorystės srityje. Milda atskleidė daug įdomių faktų apie savanorystės tipus, jų skirstymą bei praktinį panaudojimą. Renginio dalyviai noriai įsitraukė į diskusiją bei Mildos paruoštą viktoriną.

Pristačius pranešimus vyko antroji renginio dalis – apdovanojimai. Jų metu buvo pristatytos nominacijos, gautos kandidatūros ir komisijos priimti sprendimai. Laureatai buvo apdovanoti Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) padėkos raštais ir dovanomis bei Lietuvos kaimo tinklo prizais.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti VšĮ KVRPA puslapyje.

Renginio akimirkas galite pamatyti žemiau esančioje nuotraukų galerijoje.

Nuotraukų galerija

  • IMG_20221109_105813 (1).jpg
  • IMG_20221109_103906.jpg
  • IMG_20221109_110939 (1).jpg
  • IMG_20221109_110702.jpg
  • IMG_20221109_111456.jpg
  • IMG_20221109_112504.jpg
  • IMG_20221109_141659.jpg