BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


pagridninė.jpg

Lietuvos kaimo tinklas (LKT) gegužės 26 d. 9:00 val. organizavo  LKT dirbtuves, kuriose buvo pristatomi Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano intervencinių priemonių įgyvendinimo taisyklių ir kitų susijusių teisės aktų projektai.

Pirmajį pranešimą Intervencinės  priemonės „Investicijos į melioracijos sistemas“ įgyvendinimo taisyklių projektą pristatė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Paramos verslui skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Dambrauskas. Pranešėjas atkreipė dėmesį, kad šiai priemonei 2023-2027 m. laikotarpiu numatyta skirti 40 mln. Eur lėšų, iš kurių 4 mln. Eur bus skiriama pirmajai veiklai ir 36 mln. Eur antrajai veiklai. Taip pat svarbu nepamirštai, kad jau 2023 m. spalio-lapkričio mėnesiais planuojama organizuoti paraiškų rinkimą.

Intervencinės  priemonės „Investicijos į bioekonomikos verslus“ įgyvendinimo taisyklių projektas - buvo antrasis renginio pranešimas, kurį paruošė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Paramos verslui skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Kvedarienė. Priemonės tikslas - remti žemės ūkio perdirbimą į aukštos pridėtinės vertės produktus. Pagal šią intervencinę priemonę planuojama remti veiklą, susijusią su žemės ūkio produktų perdirbimu, pakeičiant jų cheminę ir fizinę sudėtį, tik į aukštos pridėtinės vertės produktus. Pažymėtina, kad šia priemone gali pasinaudoti juridiniai asmenys užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimo veikla arba juridiniai asmenys, ketinantys užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimo veikla.

Trečiasis pranešimas buvo skirtas pristatyti intervencinės  priemonės „Jaunuolynų ugdymas“ įgyvendinimo taisyklių projektą. Pranešimą paruošė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Išmokų už plotų skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Smilgaitytė. Pažymėtina, kad pagal šią priemonę remiama veikla - jaunuolynų (iki 20 metų amžiaus) ugdymas. Svarbus aspektas  - veikla turi būti vykdoma kaimo vietovėje, o parama teikiama dotacijos forma, taikant nustatytą vieneto įkainį.

Intervencinės  priemonės „Parodomieji projektai ir informavimo veikla“ įgyvendinimo taisyklių projektas - ketvirtasis renginio pranešimas, kuri parengė Strateginio planavimo departamento Mokslo, inovacijų ir žinių plėtros skyriaus patarėja Jurgita Veličkienė. Šia priemone siekiama stiprinti žinių perteikimą, inovacijas ir skaitmeninimą žemės ūkyje, miškininkystėje, skatinant žemės ūkio veiklos subjektus keistis geriausia patirtimi, įgauti naujų technologinių žinių ir įgūdžių, siekiant užtikrinti žemės ūkio veiklų gyvybingumą ir konkurencingumą. 

Paskutinysis pranešimas buvo skirtas pristatyti intervencinės  priemonės „Europos inovacijų partnerystė žemės ūkio našumo ir tvarumo srityje“ įgyvendinimo taisyklių projektą. Pranešimą paruošė Strateginio planavimo departamento Mokslo, inovacijų ir žinių plėtros skyriaus patarėja Angelė Nartautė. Šios intervencinės priemonės tikslas - plėtoti aktyvų bendradarbiavimą tarp žemės ūkio, miškų ūkio ir maisto sektoriaus dalyvių, mokslinių tyrimų įstaigų, konsultantų ir kitų suinteresuotų subjektų dalinantis žiniomis, sprendimais, reikalingais prisitaikyti prie kintančios aplinkos, iššūkių ir galimybių, kuriant ir diegiant aktualias inovacijas, skatinant greitesnį ir platesnį inovacinių sprendimų perkėlimą į praktiką. Pagal intervencinę priemonę remiamas aktyvaus bendradarbiavimo tarp žemės ūkio ir maisto sektoriaus dalyvių, mokslinių tyrimų įstaigų, konsultantų ir kitų suinteresuotų subjektų plėtojimas, skatinant greitesnį ir platesnį inovacinių sprendimų perkėlimą į praktiką.

Renginio įrašas.

Renginio metu pristatytų teisės aktų projektų ir pranešimus rasite žemiau esančioje dokumentų skiltyje.