BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


kvietimas.jpg

Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas balandžio 21 d. organizavo nuotolinį renginį „Žemės ūkis ir biologinės įvairovės išsaugojimas: ką turi žinoti ūkininkai, tvarkantys EB svarbos buveines?“.

Renginio pranešėjas Baltijos aplinkos forumo gamtos apsaugos ekspertas Gintaras Riauba pristatė temą „Žemės ūkio ir biologinės įvairovės išsaugojimas“.

Pranešime buvo apžvelgtas žemės ūkio sektoriaus poveikis gamtai. Pranešėjas atkreipė dėmesį kaip per pastaruosius metus keitėsi pievų plotas bei kokią įtaką tai turėjo kaimiškojo kraštovaizdžio paukščių populiacijoms. Pranešimo metu buvo detaliau pristatytas vadinamasis paukščių indeksas – apžvelgta jo struktūra, metodologija ir esminiai pokyčiai. Paukščių indeksas įprastai naudojamas įvertinti visos kaimiškojo kraštovaizdžio biologinės įvairovės būklę ir tendencijas.

Pristatant temą, taip pat buvo apžvelgta viena intervencinė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano priemonė „Negamybinės investicijos, susijusios su biologinės įvairovės, buveinių, kraštovaizdžių atkūrimu ir išsaugojimu“. Pranešėjas priminė, kaip svarbu saugoti biologinę įvairovę bei užtikrinti tinkamą buveinių priežiūrą. Susitikimo metu buvo pademonstruoti ir aptarti šlapynių tvarkymo pavyzdžiai.

Renginio įrašas.

Renginio metu pristatytą medžiagą galite rasti žemiau esančioje dokumentų skiltyje.