BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


PROJEKTAS „Pluoštinių kanapių verslo proveržis – misija įmanoma ir naudinga“

Projektą įgyvendina –  Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija.

Pagrindinis projekto tikslas – informuoti šalies žemdirbius, savivaldybių specialistus ir bendruomenių lyderius apie aukštos pridėtinės vertės ir draugišką aplinkai pluoštinių kanapių verslą bei plėtros galimybes, kurias galima sukurti stiprinant verslo partnerystę ir efektyviai panaudojant KPP paramą.

Projekto uždaviniai:
1. Informuoti žemdirbius apie pluoštinių kanapių verslo vystymo gerąją patirtį ir plėtros galimybes, kurias lemia globalūs rinkos pokyčiai: farmacijos, kosmetikos, maisto ir gėrimų priemonės sparčiai augantis kanabinoidų, tepenų ir kitų biologiškai vertingų žaliavų, išgaunamų iš kanapių, poreikis.
2. Supažindinti šalies žemdirbius su pluoštinių kanapių verslo naujus teisiniu reglamentavimu bei pasikeitusia šios verslo kontrolės ir administravimo tvarka, taip pat informuoti apie KPP priemones, kurių pagalba galima šalyje sparčiau vystyti pluoštinių kanapių verslą.
3. Supažindinti žemdirbius su pluoštinių kanapių auginimo agrotechnikos ypatumais ir teigiamu poveikiu CO2 emisijos mažinimui, taip pat dirvožemio kokybės gerinimui.
4. Informuoti vartotojus apie pluoštinės kanapės produktų aukštą maistinę vertę, taip pat stiprinti maisto produktų vartotojų ir žemdirbių tiesioginį bendradarbiavimą, kurį galima remti ir viešosiomis lėšomis.
5. Parengti rekomendaciją, kaip žemdirbiai, savivaldybių specialistai ir bendruomenės sukurtų palankias sąlygas plėtoti pluoštinių kanapių verslą bei organizuoti aukštos kanapių produktų vietos rinką.
6. Viešinti projekto metu sukauptą pluoštinių kanapių verslo proveržio organizavimo gerąją patirtį svetainėje www.kapvia.com.

Projekto veiklos:
1. Teminiai renginiai:
1.1. Apskritojo stalo diskusijos „Pluoštinių kanapių verslas – pelninga, draugiška aplinkai ir naudinga vartotojui ūkinė veikla“ (10 apskritojo stalo diskusijų įvyko 2019 11 12 – 2019 12 06).
1.2. Tarptautinė vienos dienos konferencija „Pluoštinių kanapių sektoriaus proveržis: galimybės ir iššūkiai“ (įvyko 2019 10 09).

      

1.3. Tarptautinė dviejų dienų konferencija „Pluoštinių kanapių verslo vystymas: gerosios patirties ir inovacijų sklaida skatinant verslo partnerystę“ (įvyko 2020 02 28-29).

      

2. KPP viešinimo akcijos:
2.1. Dalyvavimas parodoje „Inno panorama 2019“ (įvyko 2019 09 26-28).

2.2. „Miesto ūkis“ (planuojama 3 renginiai).