BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Žemės ūkio ministerijoje kiekviena Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonė turi savo koordinatorių (-ius). Jų kontaktus rasite paspaudę ant šios nuorodos. Taip pat siūlome pasižiūrėti bendrąją skiltį apie asmenų aptarnavimą Žemės ūkio ministerijoje: https://zum.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/asmenu-aptarnavimas.

Pirmiausia, Jūs turite mums pateikti prašymą dėl narystės Tinkle. Prašymo formą galite parsisiųsti paspaudę ant šios nuorodos. Prašymą teikite skenuotą pasirašytą (arba el. parašu pasirašytą) kartu su pridedamų dokumentų kopijomis. Papildoma informacija: www.kaimotinklas.lt/lt/nariai.

Vadovaujantis LKT Veiksmų programos 12 punktu, LKT Sekretoriatas turi 20 darbo dienų prašymo išnagrinėjimui. Tačiau praktika rodo, kad dažniausiai tą padarome per 5 darbo dienas. Jei dėl kažkokių aplinkybių norite, kad Jūsų prašymas būtų patvirtintas ypatingai skubiai, paskambinkite.

Taip pat, norime paminėti, kad jeigu LKT Sekretoriatui kyla pagrįstų abejonių dėl Jūsų organizacijos veiklos tiesioginių sąsajų sų kaimo plėtra, aplinkosauga, pilietine visuomene ar teisių lygybe – Jūsų prašymas yra perduodamas nagrinėti Darbo grupei ir tada prašymo nagrinėjimas trunka maksimalų 20 darbo dienų terminą. Visgi, tokie atvejai itin reti.

Tiek narystė, tiek įstojimas į Lietuvos kaimo tinklą yra visiškai nemokami. Taip pat, narystė galioja neribotai arba iki kol pasibaigs tuo metu aktualus programinis laikotarpis (dabar aktualaus programinio laikotarpio pabaiga yra numatyta 2023 m.).

Lietuvos kaimo tinklo pagrindinę veiklą vykdo ir koordinuoja Žemės ūkio ministerija. Tačiau LKT nariai gali prisidėti prie komunikacijos veiklų savo įgyvendinamais projektais. Ši tvarka įsigaliojo 2019 m. birželio mėn.

LKT nariai gali įgyvendinti dviejų rūšių projektus: 1) fizinių renginių; 2) elektroninių priemonių.
Projektų įgyvendinimas – tai visų pirma yra didelė finansinė ir juridinė atsakomybė, todėl primygtinai siūlome Jums labai nuodugniai ir atidžiai perskaityti tą reglamentuojančias Taisykles. Jos yra dvi – fiziniams renginiams ir elektroninėms priemonėms. Taisyklėse yra labai daug įvairių niuansų. Jų perteikti šiame tekste arba konsultacijose žodžiu nėra įmanoma, todėl Jums būtina patiems bandyti į jas įsigilinti. Visgi paminėsime keletą esminių ir dažniausiai klausiamų aspektų:

• Pareiškėjui (juridiniam asmeniui) yra keliami įvairūs reikalavimai. Pagrindiniai – jog Jūs būtūmėte LKT narys, ir jog veiktumėte nacionaliniu mastu (jeigu Jūsų veikla yra išskirtinai orientuota į tam tikrą regioną ar gyvenvietę, Jūs nesate tinkami).
• Paramos dydžiai priklauso nuo pasirinktų komunikacijos priemonių, bet visiems projektams yra taikomas 90% intensyvumas. Tai reiškia, jog Jums reikės prisidėti 10% savomis lėšomis, o paramos lėšomis bus padengiama 90% projekto vertės.
• Kadangi Jūs įdedate nemažą indėlį rengdami ir įgyvendindami šį projektą, Jums galima pretenduoti į dalinę lėšų kompensaciją, kurios Jums grįsti nereikia. Tai vadinasi netiesioginėmis išlaidomis apskaičiuojamomis pagal fiksuotąją normą. Netiesioginės išlaidos skaičiuojamos nuo tiesioginių išlaidų, taikant tam tikras Taisyklėse nurodytas formules. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų tiesioginės išlaidos sudaro 10 tūkst. Eur – Jums priklauso maždaug 1-2 tūkst. Eur kompensacija. Siūlome susipažinti su specialiai tam parengta SKAIČIUOKLE (ji pritaikyta el. priemonėms, bet formulės yra identiškos abiejose Taisyklėse).
• Nuo paraiškos pateikimo iki sprendimo dėl paramos skyrimo praeina vidutiniškai keturi mėnesiai.

Paraiškos yra vertinamos dviem etapais:

• Pirmasis etapas – pirmumo eilės sudarymas. Jis trunka 30 darbo dienų (pusantro mėnesio) po paraiškų teikimo laikotarpio pabaigos. Per šias dienas NMA peržiūri, ar Jūsų paraiška užpildyta tinkamai, ir kiek atrankos balų Jums priklauso. Dažniausiai šiam procesui prireikia to maksimalaus 30 darbo dienų termino dėl didelio NMA darbo krūvio. Taigi, šio laikotarpio pabaigoje Jūs gaunate informaciją apie Jūsų paraiškos vietą pirmumo eilėje, ji yra prieinama NMA interneto svetainės skiltyje „Parama --->> Pateikusiems paraiškas“
Dažnai būna taip, kad sudarius pirmumo eilę, visos paraiškos išskirstomos į tris grupes: 1) tos kurioms pilnai užtenka paramos; 2) tos kurioms iš dalies užtenka paramos; 3) tos kurioms neužtenka paramos.
Jeigu Jūsų paraiškai paramos neužtenka, siūlome išanalizuoti to priežastis ir bandyti teikti paraišką kitame paraiškų surinkime. Jeigu paramos užtenka iš dalies, tuomet Žemės ūkio ministerija papildomame posėdyje svarstys, ar Jūsų ir kelioms kitoms vienodą atrankos balų skaičių surinkusioms paraiškoms pridėti papildomų lėšų (dažniausiai tai trunka 2 savaites). Jeigu Jūsų paraiškai paramos pilnai užtenka, sveikiname – galite bandyti pradėti savo komunikacijos projekto įgyvendinimą, bet tą vis tiek darysite savo rizika, nes pilnas vertinimo procesas dar nėra pasibaigęs.

• Antrasis etapas – pilnas paraiškos vertinimas. Tos paraiškos, kurioms pilnai užteko paramos, ir tos kurioms Žemės ūkio ministerija (galimai) pridėjo papildomų lėšų – keliauja į tolimesnį išplėstinį vertinimo etapą. Šiame etape vykdoma paraiškoje nurodytų veiklų išsami analizė, kitų dokumentų analizė, komercinių pasiūlymų vertinimas. Šiame etape iškilus klausimams, NMA atstovai (vertintojai) tiesiogiai komunikuoja su pareiškėjais, prašo pateikti papildomą informaciją ir pan. Todėl šis etapas užtrunka apytiksliai 2-3 mėnesius nuo pirmumo eilės sudarymo.

Kaip ir minėjome, įgyvendinti projekto komunikacijos veiklas savo rizika galite nuo pat paraiškos pateikimo dienos, tačiau būtų garantuotais dėl suteikiamos paramos dydžio bei sąlygų galėsite tik kai Jūsų paraiška bus pilnai pabaigta vertinti.

Šiuo metu numatyta, kad 2021 metais vykdomi trys paraiškų rinkimai, skirti LKT narių elektroninių priemonių komunikacijos projektams įgyvendinti. Jie numatyti kovą, rugpjūtį ir lapkritį, kiekviename iš jų skiriant po 300 000 Eur.

2021 metais nenumatyti paraiškų rinkimai fizinių renginių komunikacijos priemonėms, nes iki šiol pagal šią priemonę patvirtinta virš 30 paraiškų, o visų jų įgyvendinimas buvo sustabdytas ir nukeltas dėl pandemijos.

Pagrindiniai šių priemonių skirtumai: 

  • Virtualiame ture vartotojas pats proaktyviai naviguoja po virtualų turą, tuo tarpu audiovizualinėje produkcijoje vartotojas tiesiog pasyviai žiūri (filmuką, laidą ar pan.).
  • Kiekvienam virtualiam turui yra būtinas jam specifiškai skirtas programavimas, kurio pagalba iš esmės ir yra sukuriamas „virtualus pasaulis“, po kurį naviguoja vartotojas, todėl 3D / 360 laipsnių vaizdo įrašai negali būti laikomi virtualiais turais, nes jie neturi specifiškai tik jiems skirtos suprogramuotos sąsajos.
  • Virtualus turas niekada neturi iš anksto nustatytos trukmės, nes tik nuo paties vartotojo priklauso, kiek laiko jis praleis „virtualiame pasaulyje“, tuo tarpu audiovizualinės produkcijos viena iš pagrindinių savybių – iš anksto nustatyta jos trukmė.
  • Paprastai kalbant – audiovizualinė produkcija yra tiesiog įprasti filmukai (gali būti ilgesni ar trumpesni; meniškesni ar dalykiškesni; realistiški ar animaciniai). O jau virtualus turas – tai sukurtas virtualus 3D pasaulis, po kurį galima naviguoti. Virtualių turų pavyzdžiai: https://spot-on.lt/kaledos360 ; https://360.vdu.lt ; https://3dvilnius.lt/valdovurumai ; http://3dturas.llbm.lt/dzukija .