BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Vienas iš svarbiausių Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano prioritetų – užtikrinti aukštą žemės ūkio konsultantų kompetenciją ir jų teikiamų konsultacijų kokybę. Atsižvelgiant į tai, 2023–2027 m. programavimo laikotarpiu būtina užtikrinti tinkamą konsultantų pasirengimą, mokymą ir kvalifikacijos kėlimą įgyvendinti tokią konsultavimo sistemą, kurios poreikiai kiltų iš apačios (t. y. iš ūkininkų, asociacijų poreikių).

Didelę įtaką konsultantų kompetencijai ir jų teikiamų paslaugų kokybei turi jų aktyvus dalyvavimas įvairiuose projektuose, todėl bus skatinamas aktyvus visų nešališkų konsultantų įsitraukimas į žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemą, į EIP veiklos grupių veiklą, parodomuosius projektus ar mokymų veiklas. Į žinių sklaidos procesus yra įsitraukęs Lietuvos kaimo tinklas (LKT), kuriam pavesta organizuoti ŽŪŽIS dalyvių bendradarbiavimą tinkle, teikti paramą EIP veiklos grupėms, viešinant jų veiklą, skatinti inovacijas žemės ūkyje, maisto gamyboje, miškininkystėje, kaimo vietovėse.

2023–2027 m. programavimo laikotarpiu LKT ketina aktyviai įsitraukti į žinių sklaidą tarp visų LKT narių, į savo veiklas įtraukdamas visus suinteresuotus asmenis, įskaitant potencialius pareiškėjus, vietos veiklos grupes ir bendruomenes, nepriklausomus žemės ūkio konsultantus (aktualų jų sąrašą galite rasti čia), mokslininkus, verslo ir valstybinių institucijų atstovus.