BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


1 ES BŽŪP tinklų asamblėja.JPG

Kovo 6 d. Briuselyje vyko Pirmoji Europos BŽŪP tinklų Asamblėja, kurią organizavo Europos komisija kartu su Europos BŽŪP tinklo atstovais.

Praėjusių metų spalio mėnesį pradėjus veikti Europos BŽŪP tinklui, 2023 m. yra pirmieji 2023–2027 m. programavimo laikotarpio Europos BŽŪP tinklo veiklos metai.

 

Pagrindiniai Pirmosios Europos BŽŪP tinklų Asamblėjos tikslai:

  • Pasveikinti naujus narius;
  • Pristatyti Europos BŽŪP tinklo valdymo struktūrą, paaiškinti Asamblėjos narių vaidmenį ir jiems keliamus tikslus;
  • Aptarti tolesnius Europos BŽŪP tinklo valdymo struktūros sukūrimo veiksmus;
  • Pateikti naujausią informaciją apie BŽŪP strateginius planus ir ES veiklą;
  • Aptarti pagrindinį BŽŪP tinklų vaidmenį įgyvendinant ir vertinant BŽŪP strateginius planus bei skatinant naujoves;
  • Pateikti naujausią informaciją apie Europos BŽŪP tinklo veiklą.

 

Renginio metu ES šalių BŽŪP tinklų atstovams buvo pristatyti BŽŪP strateginių planų (toliau – SP) rengimo procesai, jiems įtakos turėję veiksniai, integruotos ES strategijos, rizikos bei iššūkiai, su kuriais susidūrė valstybės narės nuo SP rengimo pradžios iki jų patvirtinimo. 

Susitikimo dalyviams taip pat buvo pristatyta finansinė informacija, susijusi su SP ES lygmeniu, t. y. finansinės proporcijos (vokai) tarp valstybių narių (pasiskirstymas pagal tiesiogines išmokas, eko-schemas, žaliąsias investicijas, sektorines programas, kaimo plėtrą ir kt.).

Asamblėjos nariams buvo išsamiai pristatyti naujosios BŽŪP tinklo Asamblėjos sudarymo principai (narių skyrimo procedūros, principai, kvotos ir kt.). Susitikimo dalyviams taip pat buvo pateikta informacija apie steigiamas nuolatines darbo grupes (Leader ir teritorinio vystymosi, Inovacijų ir dalinimosi žiniomis, SP įgyvendinimo), šių nuolatinių darbo grupių sudarymo principus, veiklų spektrą, narių atsakomybes bei kokių konkrečių rezultatų yra tikimasi iš šių darbo grupių.

Pascale Van Doren (RPSO komandos vadovė) pristatė esamą situaciją dėl ilgalaikės ES kaimo vietovių vizijos iki 2040 m. Įgyvendinant šią viziją siekiama prisidėti prie gyvenimo kokybės kaimiškosiose vietovėse gerinimo, subalansuoto teritorinio vystymosi ir ekonomikos augimo skatinimo. Šia ilgalaike ES kaimo vietovių vizija siekiama spręsti iššūkius, susijusius su globalizacijos, urbanizacijos procesais, taip pat visuomenės senėjimo sukeltomis pasekmėmis bei raginama pasinaudoti žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos teikiama nauda.

Daugiau informacijos apie įvykusį renginį ir jo metu pristatytus pranešimus galite rasti čia.

Nuotraukų galerija

  • Dumitru.JPG
  • Asambleja sale.JPG
  • Asambleja Wimmer.JPG