Visos naujienos

Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija bei kolegomis iš Žemės ūkio ministerijos Strateginio planavimo departamento, š. m. gegužės 20 d. ir gegužės 22 d. organizavo mokymus, skirtus Gyvulininkystės bei Augalininkystės ir (arba) Miškininkystės srityse konsultuojančių į Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų sąrašą įtrauktų konsultantų kvalifikacijai kelti. Džiaugiamės, kad mokymai sulaukė itin didelio susidomėjimo – iš viso abiejuose mokymų renginiuose dalyvavo daugiau nei 100 unikalių žemės ūkio konsultantų.
Gegužės 20 d. mokymai buvo skirti Gyvulininkystės srityje konsultuojantiems nepriklausomiems žemės ūkio konsultantams
Seminaro metu buvo aptartos temos, susijusios su tvarių galvijų laikymo technologijų naudojimu bei mėsinių galvijų veislininkystės aktualijomis. Pirmoje seminaro dalyje didžiausias dėmesys buvo skirtas galvijų laikymo technologijų tvarumo vertinimui, aplinkos taršos mažinimui ir gyvūnų gerovės užtikrinimui – atsakingas planavimas įrengiant tvartus, projektuojant juose technologinę įrangą, vėdinimo sistemas ir kt. Savo ekspertine ir praktine patirtimi su seminaro dalyviais dalijosi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos prof. Dr. Rolandas Bleizgys.
Antrojoje seminaro dalyje Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Dr. Edita Meškinytė apžvelgė pagrindines mėsinių galvijų veislininkystės aktualijas: mėsinių galvijų veislininkystės sistemą ir ją reglamentuojančius teisės aktus, esminius veislininkystės veiklų licencijavimo aspektus, vykdomas veisimo programas ir jų svarbą galvijų selekcijai.
Gegužės 22 d. mokymai buvo skirti Augalininkystės ir (arba) Miškininkystės srityse konsultuojantiems nepriklausomiems žemės ūkio konsultantams
Antrojo mokymų seminaro metu buvo aptartos temos, susijusios su tarpinių pasėlių diversifikavimu ir daugiafunkcinių savybių panaudojimu dirvožemio atsparumui didinti bei nuotolinės technologijos – bepiločių orlaivių naudojimas antžeminiams preciziniams duomenims surinkti ir skaitmenizuoti. Pirmojoje seminaro dalyje didžiausias dėmesys buvo skirtas aptarti dirvožemio kokybės ir sveikatos prastėjimo procesus, dirvožemio būklės stebėsenos ir vertinimo būdus ir metodus bei tvarų skirtingos genezės dirvožemių naudojimą. Savo ekspertine ir praktine patirtimi su seminaro dalyviais dalijosi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos doc. Dr. Rimantas Vaisvalavičius. Tarpinių pasėlių mišinių auginimo privalumus, jų panaudojimo žaliajai trąšai būdus ir poveikį dirvožemio derlingumui ir žemės ūkio augalų produktyvumui pristatė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos prof. Dr. Aušra Marcinkevičienė.
Antrosios seminaro dalies metu Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos atstovas Mindaugas Dorelis pristatė pranešimą tema „Nuotolinės technologijos – bepiločių orlaivių naudojimas antžeminiams preciziniams duomenims surinkti ir skaitmenizuoti“. Pristatymo metu buvo aptrartos nuotolinės technologijos, t. y. palydovu ir UAV (bepiločių orlaivių) būdu gautų duomenų palyginimo ir panaudojimo žemės ūkio bei miškų sektoriuje galimybės, bepiločių orlaivių technologijų esmė ir jų teikiamos galimybės, t. y. kokie duomenys gaunami naudojant skirtingus kamerų tipus bei fotogrametrinės programinės įrangos galimybės ir jos nauda. Pristatymo pabaigoje buvo pristatyti gautų duomenų panaudojimo praktiniai aspektai bei jo metu kylantys iššūkiai bei egzistuojantys ribojimai.
Seminarų metu jų dalyviai turėjo galimybę dalyvauti diskusijoje, užduoti rūpimus klausimus mokymus vedusiems lektoriams bei aptarti aktualias praktikoje kylančias problemas bei iššūkius. Taip pat visiems mokymuose dalyvavusiems nepriklausomiems žemės ūkio konsultantams buvo suteikti dalyvavimą seminare-mokymuose patvirtinantys pažymėjimai.
Nuoširdžiai dėkojame savo patirtimi bei įžvalgomis pasidalinusiems ekspertams ir tikimės, kad įvykę mokymų renginiai buvo naudingi bei aktualūs visiems jų dalyviams.