BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


LKT dirbtuvės.jpg

Lietuvos kaimo tinklas (LKT) spalio 17 d. 13:00 val. kvietė į  LKT dirbtuves, kuriose jų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su keturiais Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano intervencinių priemonių įgyvendinimo taisyklių ir kitų susijusių teisės aktų projektais.

Renginyje pirmąjį įgyvendinimo taisyklių projektą intervencinės priemonės „Sumanieji kaimai“ pristatė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Jelena Dokudovič. Pranešėja detaliai pristatė, kas yra sumanieji kaimai, kokios paramos rūšys taikomos, bei kokie reikalavimai keliami pareiškėjams. Taip pat buvo pateikta priemonės įgyvendinimo schema ir kiti svarbūs aspektai.

Antrasis pranešimas „Socialinio ir bendruomeninio verslo vykdymo bei viešųjų paslaugų perdavimo pagal Lietuvos  žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencines priemones gairių projektas“ sulaukė daug diskusijų. Pranešimą paruošė Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Programos LEADER ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Rėkutė-Bagdonė. Pranešėja atkreipė dėmesį į reikalavimus keliamus pareiškėjams. Taip pat apibūdino kokie galimi projektų modeliai ir jų veiklos principai. Pasibaigus teisės akto projekto pristatymui, renginio dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją.

Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Išmokų už plotų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Mikaliūnienė pristatė trečiąjį teisės akto projektą - intervencinės  priemonės „Apsaugos priemonės nuo didžiųjų plėšrūnų daromos žalos“ įgyvendinimo taisyklių projektas. Renginio dalyviai buvo supažindinti su paramos aspektais ir pareiškėjams keliamais reikalavimais. Svarbu paminėti, kad lyginant su ankstesniu programiniu laikotarpiu, parama pagal šią intervencinę priemonę yra didesnė nei buvo skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programą. 

Paskutinį pranešimą intervencinės  priemonės „Konsultavimo paslaugos“ įgyvendinimo taisyklių projektas paruošė Strateginio planavimo departamento Mokslo, inovacijų ir žinių plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Čiplienė. Buvo pristatytas intervencinės priemonės tikslas bei remtinos veiklos. Taip pat, dėmesys buvo skirtas apžvelgiant paramos intensyvumo aspektus, paraiškų surinkimo grafiką bei keliamus reikalavimus pareiškėjams.

Visus pristatytus teisės aktų projektus galėsite rasti žemiau esančioje dokumentų skiltyje.

Renginio įrašas.