Pavadinimas:
Pieninių karvių bandų sveikatingumo gerinimas optimizuojant gyvūnų gerovę ir panaudojant biopreparatus bei fitopreparatus, mažinant antibiotikų naudojimą ir patogeninių mikroorganizmų atsparumo antibiotikams išsivystymą
Priemonė:
KPP priemonė „Bendradarbiavimas“
Veiklos sritis:
„Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“
Projektui vadovauja:
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Įgyvendinimo vietos:
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija, Tilžės g. 18, Kaunas
Šalis:
Lietuva

Projekto aprašymas

Projekto tikslai: 

1. Atkreipti kaimo plėtros dalyvių dėmesį į Lietuvai ir visam pasauliui aktualią patogeninių mikroorganizmų atsparumo antibiotikams didėjimo problemą ir paskatinti spręsti tai mažinant antibiotikų naudojimą ir infekcinių susirgimų gydymui naudojant kryptingą ir racionalią antibiotikų terapiją.
2. Atlikti mokslinius taikomuosius tyrimus, išbandyti inovatyvius biopreparatus ir fitopreparatus, sukurti sinerginiu poveikiu pasižyminčias jų kompozicijas, kaip alternatyvą sintetiniams antibiotikams infekcinių ligų gydymui ir profilaktikai.
3. Įdiegti projekto partnerių ūkiuose kompleksinių priemonių modelį, užtikrinantį patogeninių mikroorganizmų atsparumo antibiotikams mažėjimą ir lauko dienų metu praktiniais pavyzdžiais pademonstruoti tai, bei supažindinti ir paskatinti diegti šį modelį savo ūkiuose kuo daugiau įvairiuose gyvulininkystės sektoriuose dirbančių asmenų.