BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Be pavadinimo.png

Rengdama Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) organizuoja diskusijas su socialiniais partneriais. Šįsyk jiems buvo pristatytas žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos (ŽŪŽIS) koncepcinis modelis

Tokią sistemą naujuoju 2023–2027 m. laikotarpiu privalės turėti kiekviena Europos Sąjungos valstybė narė. ŽŪŽIS tikslas – modernizuoti sektorių, kaupiant žinias ir keičiantis jomis, diegiant inovacijas ir gerinant skaitmeninimą žemės ūkyje bei kaimo vietovėse, taip pat skatinant praktinį žinių pritaikymą. ŽŪŽIS dalyviai turėtų būti ūkininkai, konsultantai, mokslo ir studijų institucijos, žemdirbių organizacijos, įvairios valdžios institucijos, tinklai, klasteriai, netgi žiniasklaida. Bendras jų siekis – sukurti efektyviai veikiančią ŽŪŽIS. Vis dėlto ŽŪŽIS svarbiausi yra žemdirbiai ir miško savininkai, kuriems ši sistema turėtų suteikti galimybę nuolat gauti naujausių žinių, reikalingų sprendžiant ūkininkaujant kylančias problemas, taip pat taikyti inovacijas, būti konkurencingiems.

Praėjusiu finansiniu laikotarpiu Lietuvoje veikė daug siauresnė ūkių konsultavimo sistema. Ateityje ši sistema bus integruota į ŽŪŽIS, kuri optimizuos mokslo ir inovacijų plėtros įgyvendinimą žemės ūkio srityje. Pasak ŽŪM specialistų, kuriant ŽŪŽIS, reikės įveikti nemažai trukdžių, tokių kaip institucijų tarpusavio konkurencija, nepakankamas asociacijų įsitraukimas, žinių sklaidos trūkumai, žemas ūkių skaitmeninimo lygis ir konsultacijų kokybė, nepakankamas inovacijų diegimas ir kt.

Daugiau informacijos galite rasti čia.