BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


EIP konferencija.JPG

Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano įgyvendinimo laikotarpiu Europos inovacijų partnerystės žemės ūkio našumo ir tvarumo srityje (EIP) veiklos grupių projektai ir toliau yra pagrindinė visų ES šalių narių inovacijų ir žinių plėtros priemonė. Iki 2023 m. gruodžio mėnesio Europos Komisijos duomenų bazėje buvo paskelbta informacija apie daugiau nei 3 400 projektų, o iki 2025 m. pabaigos tikimasi jų sulaukti dvigubai daugiau. Įgyvendinti ES valstybių EIP projektai yra reikšmingi ir svarbūs, iš kurių mokomasi, kurie yra pavyzdys kitiems ūkininkams.

Siekiant pristatyti šiuos pasiekimus, skatinti bendradarbiavimo tinklaveiką ir keitimąsi žiniomis, remti naujos kartos veiklos grupių projektus ir paskatinti tarptautinius / tarpvalstybinius EIP projektus, BŽŪP tinklo Paramos inovacijoms ir žinių sklaidai padalinys EIP-AGRI organizavo šią tarptautinę konferenciją.

Pagrindiniai konferencijos tikslai buvo šie:

• Pažymėti daugiau nei 3 400 EIP veiklos grupių projektų pasiekimus visoje ES;

• Mokytis iš įgyvendintų projektų patirties bei didinti galimybes dalytis gerąja praktika ir veiklos grupių sukurtomis naujovėmis;

• Aptarti galimybes, įskaitant ir finansavimo perspektyvas, toliau pritaikyti ir pagerinti EIP veiklos grupių rezultatus praktikoje, taip pat ir per „Europos Horizonto“ projektus;

• Aptarti iššūkius ir gerąją patirtį, galinčią padėti rengti ir įgyvendinti projektus pagal 2023–2027 m. finansinio laikotarpio BŽŪP reikalavimus;

• Skatinti tolesnį tinklų kūrimą ir bendradarbiavimą, diegiant naujoves žemės ūkyje, miškininkystėje ir kaimo vietovėse, įskaitant naujų tarptautinių veiklos gupių kūrimą;

• Stiprinti BŽŪP ir „Europos Horizonto“ sinergiją, kad ji būtų naudinga besikuriančioms EIP veiklos grupėms.

Konferencijoje pasisakė Europos Komisijos atstovai, Portugalijos žemės ūkio ministerijos vadovai, kitų ES šalių ūkininkai, mokslininkai, konsultantai, ekspertai. Vyko interaktyvios diskusijos, kuriose buvo pristatytos istorijos iš konkrečių EIP veiklos grupių patirties. Renginys suteikė galimybę pristatyti EIP projektų stendus, dalintis rezultatais, o konferencijos dalyviams padėjo geriau suprasti platesnį ūkininkų problemų spektrą, kokias ūkininkų problemas veiklos grupės galės spręsti 2023–2027 m. BŽŪP laikotarpiu.

Dalyviams buvo daug galimybių keistis ir užmegzti ryšius bei pasisemti įkvėpimo iš konkrečios gerosios praktikos.

Pagrindinę tikslinę auditoriją sudarė:

• EIP veiklos grupių partneriai (vykdomų ir baigtų projektų);

• ministerijos, nacionaliniai kaimo tinklai, ŽŪŽIS koordinavimo institucijos, nacionalinės mokėjimo agentūros, ūkininkų organizacijos, NVO, mokslininkai, žemės ūkio konsultantai, inovacijų paramos ūkininkams paslaugų teikėjai, teminiai ir konsultaciniai tinklai, „Europos Horizonto“ nacionaliniai kontaktiniai centrai ir organizacijos, galinčios padėti toliau skleisti EIP veiklos grupių rezultatus.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų, VDU Žemės ūkio akademijos, LSMC Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro atstovai.

EIP-AGRI Inovacijų apdovanojimai veiklos grupėms 2024

Siekiant pasidžiaugti daugybe novatoriškų EIP veiklos grupių projektų ir, svarbiausia, jų pasiekimais per pastaruosius aštuonerius metus, ES BŽŪP tinklo Paramos inovacijų ir žinių sklaidai padalinys gegužės 7 d. organizavo EIP-AGRI inovacijų apdovanojimus 2024.

Pagrindinis iškilmingo renginio tikslas buvo pripažinti ir apdovanoti išskirtines veiklos grupes, sukūrusias žemės ūkio inovacijas, naujus sprendimus, produktus ir procesus praktikoje.

Buvo šešios apdovanojimų kategorijos. Kiekvienoje kategorijoje buvo nominuotos penkios veiklos grupės. Septintasis apdovanojimas buvo įteiktas „publikos favoritui“.

Nugalėtojai EIP veiklos grupių nominacijų 7-iose kategorijose:

  1. Tvarus gamtos išteklių valdymas ūkininkavimo praktikose. Laimėtojas „Kolorado vabalų gaudytojas: tvarus įrenginys kenkėjų kontrolei“ (Olandija)
  2. Verslo modeliai maisto tiekimo grandinėse. Laimėtojas „Kanapių šiaudų ir kanapių sėklų auginimas, derliaus nuėmimas ir perdirbimas“ (Vokietija)
  3. Gyvūnų gerovė ir auginimas. Laimėtojas „Parsutt – Parmos kumpis utikrinant aukštą tvarumo standartą“ (Italija)
  4. Klimato kaitos švelninimas ir prisitaikymas. Laimėtojas „SUBALMA – požeminių lašelinio drėkinimo sistemų, kuriose naftos gamyklos atliekos naudojamos kaip trąšos, našumo ir tvarumo gerinimas panaudojant nanoburbulus“ (Ispanija)
  5. Tvarus miškų tvarkymas. Laimėtojas „Illaun ūkininkų miško aljansas“ (Airija)
  6. Skaitmeninimas. Laimėtojas  „Tikslusis kalkinimas Brandenburge“ (Vokietija)
  7. Dalyvių išrinktasis favoritas „SHEEP-UP – avių biologinė įvairovė Veneto regione: ekonominė galimybė ūkininkams ir jų ūkininkavimo teritorijai“ (Italija)

Daugiau informacijos apie įvykusį renginį galite rasti čia.