BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Euro.jpg

Žemės ūkio ministerija padidino Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) finansavimą pereinamuoju laikotarpiu. KPP priemonėms 2021-2022 m. iš viso papildomai skirta 672,38 mln. Eur.

Skyrus papildomų lėšų bus ne tik įgyvendinami papildomi investiciniai projektai, didinantys žemės ūkio konkurencingumą, bet ir vykdomos aplinkosaugos veiklos bei skatinama verslų plėtra. 

Iš skirtų lėšų 434,24 mln. Eur – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) lėšos, 139,91 mln. Eur – Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo priemonės (EURI) lėšos ir 98,23 mln. Eur – nacionalinės.

Planuojama, kad skyrus papildomas lėšas, be jau Programoje suplanuotų tikslų, papildomai bus suteiktos konsultacijos 1 200 asmenims, vykdomi 135 įvairūs bendradarbiavimo projektai, sudaryta galimybė investuoti į 650 valdų, paremta 750 jaunųjų ūkininkų, 1 640 smulkių ūkių bei pradedantys ar ekologiškai ūkininkaujantys ūkiai 83 000 tūkst. ha plote. Taip pat bus sukurtos 574 naujos darbo vietos ir tęsiamos visos su aplinka ir klimatu susijusios priemonės.

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos įgyvendinimo stebėsenos komitetas nusprendė 33,36 proc. Lietuvai skirtų EŽŪFKP pereinamojo laikotarpio lėšų  skirti šioms Žaliojo kurso tikslus atitinkančioms KPP priemonėms: „Parama pelno nesiekiančioms investicijoms“, „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“,  „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Natura 2000 išmokos ir su Bendrąja vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių“.

45 proc. EURI lėšų (iš viso jų skirta 139,9 mln. Eur) siūloma skirti priemonėms „Ekologinis ūkininkavimas“ ir „LEADER“, 55 proc. EURI lėšų siūloma skirti ūkių modernizavimui pagal veiklos sritį „Investicijos į materialųjį turtą“.

Daugiau informacijos rasite čia.

Nuotraukų galerija

  • lėšos.png