BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Fiksavimas.JPG

Š. m. gruodžio 4 d. Lietuvos kaimo tinklo ir Žemės ūkio ministerijos atstovai dalyvavo Briuselyje vykusioje "Agricultural and Rural Inspiration Awards (ARIA) 2023" apdovanojimų ceremonijoje, o gruodžio 5 d. – 2-ojoje Europos BŽŪP tinklų Asamblėjoje.

"Agricultural and Rural Inspiration Awards (ARIA) 2023" apdovanojimų ceremonijoje buvo pasveikinti geriausi specialios ekspertų atrankos komisijos atrinkti ES finansuojami projektai, skatinantys žemės ūkio ir kaimo regionų įgūdžių vystymąsi, aplinkosaugines iniciatyvas, inovacijas bei ūkių konkurencingumo didinimą.

Tai buvo jau penktasis geriausių projektų konkursas, organizuotas ES BŽŪP tinklo. Šie konkursai organizuojami nuo 2019 m., o juose atrenkami geriausi kaimo plėtros projektai, tam tikrose kategorijose.

Konkursui buvo pateikti 92 projektai iš 20 valstybių narių pagal keturias temines kategorijas:

  • Pažangus ir konkurencingas žemės ūkis;
  • Aplinkos apauga;
  • Socialinė ir ekonominė kaimo vietovių struktūra;
  • Kaimo gyventojų įgūdžių tobulinimas.

Iš jų kompetetinga ekspertų komisija atrinko 24 geriausius projektus (po šešis kiekvienoje kategorijoje).

Apdovanojimų ceremonijoje EK atstovai pristatė ir apdovanojo keturis ARIA 2023 nugalėtojus savo kategorijose ir daugiausiai balsų surinkusį projektą ("Popular Vote").

Renginio metu jo svečiai dalijosi patirtimi dėl geriausių projektų atrankos metodų bei būdų,  efektyviausių informacijos sklaidos kanalų, diskutavo apie geriausių projektų tikslingą identifikavimą (t. y. jau projektų vertinimo etape) bei geriausius projektų paieškos kanalus.  

Gruodžio 5 d. taip pat Briuselyje vyko 2-oji Europos BŽŪP tinklų Asamblėja. Tai buvo antrasis Asamblėjos narių susitikimas sėkmingai startavus naujojo Europos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) tinklo veiklai bei Valstybėms narėms pradėjus įgyvendinti savo Strateginius planus (toliau – SP).

Pirmieji SP įgyvendinimo metai buvo didelis iššūkis visiems, tiek pareiškėjams, tiek nacionalinėms institucijoms, tiek EK, tačiau nepaisant to, 2/3 intervencijų jau buvo pradėta įgyvendinti. Jauniesiems ūkininkams paprašyta 3 proc. paramos lėšų, ekoschemoms paraiškų gauta daugiau nei buvo suplanuota.

EK parengė pirmųjų metų SP įgyvendinimo apžvalgą, kurioje apžvelgiama, kaip SP įgyvendinimas prisideda prie BŽŪP tikslų siekimo, reglamentuose numatytų privalomų lėšų skyrimo proporcijų. Trumpai apžvelgė pagrindines išvadas. Net 47 proc. lėšų skirta dirvos kokybei ir apsaugai, o tai yra labai geras rezultatas.

DG AGRI, D.1 atstovė Tatjana Borbas Asamblėjos nariams išsamiai priminė, kokiais principais vadovaujantis sudaryta naujoji BŽŪP tinklo Asamblėja (narių skyrimo procedūros, principai, kvotos ir kt.). Informavo, kad šiuo metu Asamblėją sudaro 193 nariai. Taip pat pristatė kokios yra jau veikiančios nuolatinės darbo grupės, visose šiose grupėse yra 262 nariai iš skirtingų VN  ir organizacijų (Leader ir teritorinio vystymosi (85 nariai), Inovacijų ir dalinimosi žiniomis (90 narių), SP įgyvendinimo (87 nariai) ir kt.), šių nuolatinių darbo grupių sudarymo principus, veiklų spektrą ir apibendrintus veiklos rezultatus.

Renginyje taip pat buvo pristatytos artimiausios ES BŽŪP tinklo veiklos ir renginiai bei 2024 metų planai. Vertinimų pagalbos tarnybos (angl. Evaluation Help Desk) atstovas Hannes Wimmer, pristatė einamąsias vertinimo veiklas, tematinius prioritetus ir planus 2024 m.

Išklausius visus susitikimo pranešimus Asamblėjos dalyviai buvo pakviesti darbui grupėse. Kiekvienos valstybės narės atstovai darbo grupėse (viso buvo 3 skirtingos darbo grupės) generavo idėjas bei pristatė, kokių žingsnių ėmėsi bei su kokiais iššūkiais jau spėjo susidurti įgyvendinant SP, kokius veiksmus yra nusimatę nacionaliniai BŽŪP tinklai, prisidedant prie efektyvesnio SP įgyvendinimo.

Su visais renginio metu pristatytais pranešimais galima susipažinti čia.

Nuotraukų galerija

  • 20231204_173009.jpg