BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Vyko dirbtuvės.jpg

Lietuvos kaimo tinklas (LKT) gruodžio 22 d. 14:00 val. kvietė į LKT dirbtuves, kuriose jų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su šiais teisės aktų projektais:

1. „Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų aprašas“ Augalininkystės ir žaliųjų technologijų skyriaus vyresn. patarėjas Tadas Švilpauskas

2. „Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašas“ Augalininkystės ir žaliųjų technologijų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Čiučkienė

3. „Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių administravimo bei kontrolės taisyklės“ Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento Išmokų už plotus skyriaus vyr. specialistai Rolana Miknevičienė ir Skirmantas Ramoška

Tai buvo jau trečiasis LKT dirbtuvių formato susitikimas, kurio metu LKT dirbtuvių dalyviai turėjo galimybę susipažinti su trimis teisės aktų, reglamentuojančių žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimus, žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimus ir paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus ir tiesioginių administravimo bei kontrolės reikalavimus, projektus.

Pirmojo pristatymo metu T. Švilpauskas detaliai paaiškino, kaip nuo 2023 m. bus taikomi žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (toliau - GAAB) reikalavimai. Pažymėtina, kad taikant 9 geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimus bus užtikrinamas atitinkamų GAAB standartų, nurodytų Europos parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 2021/2115 įgyvendinimas nuo 2023 m.

J. Čiučkienė pristatė Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, taikomų nuo 2023 m., aprašo reikalavimus, kurių tikslas nustatyti vandenų apsaugos, biologinės įvairovės, kraštovaizdžio, žmonių sveikatos ir augalų sveikatos, augalų apsaugos produktų, ūkinių gyvūnų gerovės reikalavimus. Šis aprašas taikomas žemės ūkio subjektams siekiantiems gauti bazines tiesiogines, perskirstymo, jaunųjų ūkininkų tiesiogines išmokas, susietąją paramą bei dalyvaujantiems Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano ekologinėse sistemose ir kaimo plėtros intervencinėse priemonėse „Ekologinis ūkininkavimas. Ekologinio ūkininkavimo tęstiniai įsipareigojimai“, „Miško priežiūra ir apsauga“, „Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas“, „Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų“, „Vietovės su gamtinėmis ar kitomis specifinėmis kliūtimis“, „Parama „Natura 2000“ miškuose“, „Parama „Natura 2000“ žemės ūkio paskirties žemėje“.

Trečiasis pristatymas buvo skirtas Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių administravimo bei kontrolės taisyklių peržiūrai. R. Miknevičienė ir S. Ramoška pristatė esminius taisyklių elementus, kuriais turėtų vadovautis pareiškėjai.

LKT dirbtuvių metu pristatytus teisės aktų projektus ir LKT dirbtuvėse pristatytus pranešimus galite rasti žemiau esančioje skiltyje „Dokumentai“.

Susitikimo įrašas.

Lietuvos kaimo tinklo komanda linkėdama jaukių ir šiltų švenčių, kviečia sekti naujienas Lietuvos kaimo tinklo svetainėje ir aktyviai dalyvauti kituose renginiuose!