BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


682_58dba6e91e19130e92dc391a0f85fa4f.jpg

Atliktame Europos Komisijos užsakymu tyrime teigiamai įvertintas LEADER poveikis kaimo plėtrai

LEADER padeda atrasti veiksmingus sprendimus, kaip spręsti ekonominio ir socialinio vystymosi iššūkius ir galimybes vietos lygmeniu. Tokia išvada buvo padaryta remiantis 2022 m. kovo mėn. pabaigoje paskelbto Europos Komisijos užsakymu atlikto tyrimo ataskaita apie LEADER poveikį kaimo teritorinei plėtrai 2014-2020 m. laikotarpiu visos ES mastu.

Taikant Leader principą „iš apačios į viršų“, naudojant ribotus vietos išteklius, galima pasiekti sudėtingus ir kaimo vietovei pritaikytus daugelio kaimo plėtros iššūkių sprendimus. Tyrimas parodė, kad LEADER didžiausio teigiamo poveikio sritys 2014-2020 m. laikotarpiu yra darbo vietų kaimo vietovėse kūrimas ir išlaikymas, vietos produktų pridėtinės vertės didinimas ir kaimo įmonių modernizavimas.

Nors tyrimo išvados iš esmės yra teigiamos, visgi buvo nustatytos tam tikros LEADER metodo taikymo tobulinimo sritys, ypač susijusios su keitimosi žiniomis tarp skirtingų kaimo plėtros valdymo ir vykdymo lygių. Tai apima geresnį bendravimą ir vaidmenų aiškumą LEADER sistemoje, procedūrų supaprastinimą, glaudesnį bendradarbiavimą ir rodiklius, padedančius geriau įvertinti LEADER rezultatus.

Šis tyrimas kartu su atsakymais į BŽŪP klausimus, susijusius su viešosiomis konsultacijomis dėl ilgalaikės kaimo vietovių vizijos iki 2040 metų, prisidės prie bendro LEADER poveikio subalansuotai kaimo teritorinei plėtrai vertinimo, kuris bus paskelbtas 2022 metų pabaigoje.

 

Su visa tyrimo ataskaita (anglų kalba) galite susipažinti:

https://op.europa.eu/o/opportal-service/download-handler?identifier=bd6e4f7c-a5a6-11ec-83e1-01aa75ed71a1&format=pdf&language=en&productionSystem=cellar&part=

Parengta pagal ENRD (Europos kaimo plėtros tinklas) informaciją