BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


710_459fdf25c24e9d45a699fd7511d68a14.png

2022 m. balandžio  28 d. Europos Komisija (EK) paskelbė viešąsias konsultacijas* su visomis suinteresuotomis šalimis (t. y. plačiąja visuomene, įvairiomis organizacijomis, NVO ir kt.)  dėl perėjimo prie tvarios ES maisto sistemos.

Atsižvelgdama į Europos žaliąjį kursą, Europos Komisija dar 2020 m. priėmė išsamią strategiją „Nuo ūkio iki stalo“, sudarančią sąlygas pereiti prie tvarios ES maisto sistemos, kuria bus užtikrinamas aprūpinimas maistu ir galimybė maitintis sveikais iš sveikos planetos išteklių gautais produktais. Tai padės sumažinti ES maisto sistemos poveikį aplinkai ir klimatui ir sustiprinti jos atsparumą, tokiu būdu apsaugant piliečių sveikatą ir ekonominės veiklos vykdytojų pragyvenimo šaltinius.

Atsižvelgdama į strategijos „Nuo ūkio iki stalo“ tikslus ir siekiama paspartinti bei palengvinti perėjimą prie tvarumo, Europos Komisija pradeda plataus masto konsultacijų procesą, kuriuo siekiama sužinoti visų suinteresuotųjų subjektų nuomones apie iniciatyvą „Tvari ES maisto sistema. Nauja iniciatyva“.

Konsultacijos vyksta nuo balandžio 28 d. iki liepos 21 d., jose dalyvauti kviečiama užpildant klausimyną internetu (klausimynas parengtas ir lietuvių kalba). Būkite aktyvūs ir išsakykite savo nuomonę!

Daugiau informacijos apie viešąja konsultaciją rasite čia.

* Viešosios konsultacijos sudaro galimybę visoms suinteresuotosioms šalims išsakyti savo nuomonę dėl įvairių ES teisės aktų ir politikos priemonių aspektų prieš Europos Komisijai baigiant rengti pasiūlymus.