BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


RIA.jpg

Europos kaimo tinklas (angl. ENRD) kviečia dalyvauti ir atrinkti geriausius Rural Inspiration Awards 2022 m. (RIA 2022) nugalėtojus. Šiais metais apdovanojimų tema – Jaunimas yra ateitis. RIA 2022 apdovanojimuose yra išskirtos keturios projektų kategorijos:

1. Green Futures (Žalioji ateitis). 

2. Digital Futures (Skaitmeninė ateitis). 

3. Resilient Futures (Atspari ateitis). 

4. Socially Inclusive and Innovative Futures (Socialiai įtrauki ir inovatyvi ateitis). 

Norinčiųjų dalyvauti RIA 2022 buvo tikrai daug. Šiais metais ENDR gavo 111 projektų aprašymų iš 24 Europos šalių. Iš visų pateiktų projektų, buvo atrinkti 24 patys išskirtiniausi ir, komisijos nuomone, verti varžytis projektai, kurie buvo suskirstyti į keturias kategorijas.

 

Pirmoji kategorija Green Futures (Žalioji ateitis). Projektais, priskiriamais šiai kategorijai, siekiama kovoti su klimato kaitos padariniais, pabrėžiant tvarumo aspektą.

Kategorijos projektai:

1. The Circle - Italija. Projekto metu buvo suplanuota žuvų organines atliekas ir amoniaką paversti maistinėmis medžiagomis augalams naudojant biofiltrą, nenaudojant cheminių medžiagų. Įgyvendinus projektą, buvo sumažintas vandens suvartojimas produkto gamybai, sumažintas CO2 išmetimas bei padidintas augalų derlius.

2. Na-Tür-lich Dorf - Vokietija. Projektu siekiama motyvuoti ir įgalinti gyventojus kurti individualius mažos apimties projektus, skatinančius biologinę įvairovę ir aplinkos apsaugą savo bendruomenėse. Projekte dalyvavo daugiau nei 2000 žmonių,  du LEADER regionai, 20 miestų ir savivaldybių bei daugybę asociacijų, iniciatyvų, švietimo įstaigų ir privačių asmenų.

3. Wolla - Estija. Projektas orientuotas į burbulinės pakavimo plėvelės alternatyvų sukūrimą. Įgyvendinus projektą buvo priimtas sprendimas burbulinę pakavimo plėvelę pakeisti iš vilnos atliekų, kurias ūkininkai išmesdavo, pagaminta pakavimo medžiaga. 

4. Wood Phoenix - Slovėnija. Projekto idėja – pakartotinai naudojant panaudotą medieną ir medienos likučius, sukurti įrangą vietos bendruomenei. 

5. Krásne Sady - Slovakija. Projekto metu buvo įsteigta miško mokymo įstaiga, kurioje siekiama per patirtinį mokymąsi didinti sąmoningumą ir ryšį su natūralia Slovakijos aplinka.

6. A biogas plant investment - Suomija. Projekto idėja – investuoti į biodujų gamyklą,užtikrinant naują partnerystę tarp vietos ūkininkų ir maisto gamintojų, prisidedančių prie žiedinės ekonomikos.

 

Antroji kategorija – Digital Futures (Skaitmeninė ateitis). Šiai kategorijai priskirti projektai, kuriuose parodomas tvarus požiūris didinant skaitmeninimo naudą ūkininkams ir kaimo bendruomenėms. Tai apima skaitmeninės infrastruktūros kūrimą, skaitmeninių paslaugų teikimą, naujų technologijų įsisavinimą bei skaitmeninių įgūdžių ir žinių gerinimą.

Kategorijos projektai:

1. Mein Schwein - Austrija. Projektas orientuotas į klientų ir ūkininkų įtraukimą, kuriant tvarų kiaulininkystės ūkį.

2. Enhancing the digital creativity of young people - Estija. Projekto metu buvo siekiama įtraukti jaunus žmones į skaitmeninę žiniasklaidą ir paveldą.

3. Living Museums - Ispanija, Čekija. Projekte buvo panaudota SMART technologija, kuriant etnografinių muziejų, interpretavimo centrų, kultūros erdvių ir panašių centrų, kurie buvo uždaryti dėl išteklių stokos, atidarymo, vaizdo stebėjimo ir uždarymo automatizavimą kaimo vietovėse.

4. HLS-Robo - Suomija. Projekte MVĮ, mokslininkai ir studentai dirbo kartu siekdami naujovių, robotiką integruojant kaimo įmonėse.

5. Mobiililuotsi - Suomija. Įgyvendinant projektą, buvo sukurta programėlė, siekiant padėti migrantams ir naujiems Vakka-Suomi regiono gyventojams prisitaikyti, integruotis ir įsitvirtinti naujoje gyvenamojoje aplinkoje. Naudodamiesi programėle vartotojai gali gauti nacionalines, savivaldybių ir komercines paslaugas, kurios paprastai yra išsklaidytos keliuose šaltiniuose ir sunkiai prieinamos žmonėms, kurie nekalba suomių kalba.

6. Broadband 4 Our Community - Airija. Projekto tikslas - kurti bendruomenei priklausančią ir ateičiai pritaikytą skaitmeninę infrastruktūrą. Įgyvendinus projektą, daugiau nei 750 vartotoju gali naudotis plačiajuosčiu ryšiu.

 

Trečioji kategorija – Resilient Futures (Atspari ateitis). Šioje kategorijoje dalyvauja projektai, kuriais parodomas indėlis stiprinant Europos kaimo atsparumą. Ši kategorija apima bendruomenės ir verslo iniciatyvų spektrą, įskaitant platesnį tvarių ir perspektyvių projektų apibrėžimą.

Kategorijos projektai:

1. Elena and Enrica - Italija. Projekto įgyvendinojos nusprendė, savo šeimos ūkį paversti daugiafunkcine veikla, skatinančia kaimo kultūrą ir tradicijas Sardinijoje. Šis agroturizmo veiklas puoselėjantis ūkis nusprendė vykdyti papildomų veiklų, tokių kaip renginių turistams organizavimas, orientuojantis į tradicinius produktus bei regiono paveldą.

2. Creative Apprentice Worlds - Austrija. Projektu siekiama padėti jauniems žmonėms atrasti karjeros galimybes kaimo amatų srityje. Projekte kartu darbavosi mokiniai, įmonės, mokyklos ir vietos veiklos grupės. Mokiniai ir įmonės sukūrė darbo suolus, kuriuose buvo parodyti pagrindiniai konkrečių amatų aspektai.

3. Agro-fibres to replace plastic - Suomija. Projekto tikslas - sumažinti iškastinio kuro priklausomybę.Suomijos bendrovė „Fibre-X Finland Oy“ įkūrė bioekonomikos tyrimų ir plėtros centrą, siekdama sukurti plastiko pakaitalus iš agropluošto ir žemės ūkio atliekų.

4. Sylva Nurseries - Belgija. Projekto metu buvo sukurta inovatyvi miško ir gyvatvorių augalų rūšiavimo mašina. Ši skaitmenizuota ir automatizuota įranga pašalino efektyvumo kliūtis įmonės gamybos procese.

5. Red Cow breed - Graikija. Projektu buvo siekiama atkurti Graikijos raudonųjų Kastoria-Kristallopigi veislę, nustatant kilmės sertifikatą, siekiant pabrėžti mėsos kokybę ir padidinti paklausą. Projekto radžioje jame dalyvavo 27 veisėjai ir 1700 gyvūnų, o šiuo metu projekte dalyvauja 85 veisėjai, auginantys 5200 sertifikuotų kilmės gyvūnų.

6. Implementation of direct deliveries to consumers while maintaining high-quality products through the Folwark Pomorski Operational Group - Lenkija. Projekte dalyvavo šeši Jawory ekologiniai ūkiai, plečiantys ekologinį perdirbimą ūkyje, įsigydami įvairios įrangos ir priedų, skirtų jautienos perdirbimui ūkiuose.

 

Ketvirtoji kategorija – Socially Inclusive and Innovative Futures (Socialiai įtrauki ir inovatyvi ateitis). Kategorija skirta projektams, kuriuose parodomi gebėjimai novatoriškai spręsti socialinius aspektus, svarbius kaimo visuomenės įtraukimui ir kaimo verslų rėmimui.

1. Ju and Me - Vokietija. Projekto jaunimas buvo aktyviai įtrauktas į savo regiono planavimą per „atvirkštinę mentorystės programą“, kurios metu jaunimas ir jaunuoliai konsultavo verslo, politikos ir administracijos vadovus dviejų Vokietijos LEADER regionų dalyvaujančiose savivaldybėse.

2. Tartu County Youth Foundation - Estija. Projekto metu buvo įgyvendinti 35 nedidelio masto jaunimo projektai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 1 000 jaunuolių. Mažos apimties projektai pagerino Tartu apskrities gyvenimo kokybę ir patrauklumą įvairaus amžiaus gyventojams. Įgyvendinus projektą, buvo sukurtas Tartu apskrities jaunimo tinklas.

3. The most pessimistic town in Finland - Suomija. Projekto metu buvo sukurtas naujas teritorinės rinkodaros tipas, grįstas pesimizmu – svarbiu Puolankos kaimo bruožu. Įgyvendinus projektą, į miestelį atvyko daug daugiau turistų, kas sudarė galimybės padidinti teikiamų paslaugų plėtrą, įdarbinant jaunus žmones.

4. AxiZo workshop - Graikija. Labdaros asociacija, kuri yra sertifikuota kaip socialinės globos paslaugų teikėja, sugalvojo įgyvendinti projektą ir sukurti makaronų ir džemų cechą, kuriame galėtų dirbti negalią turintys jauni asmenys. Įkūrus cechą, buvo pradedamos gamybos dirbtuvės, kurių metu buvo siekiama suteiktių mokymo ir žinių apie įsidarbinimo galimybes jauniems negalią turintiems žmonėms, prižiūrint ir padedant specializuotiems Asociacijos darbuotojams.

5. Travelling Creative Workshop - Lenkija. Įgyvendinant projektą buvo įsteigta įmonė, kuri pasiekia mažiausius Plonsko rajono kaimus, siūlanti novatorišką veiklą jaunimui. Vykdyti užsiėmimai, seminarai, paskaitos, šeimų susitikimai ir konkursai pirmiausia yra skirti vaikams ir paaugliams tose srityse, kuriose kultūrinė ir edukacinė veikla paprastai yra labai ribota.

6. Centre for Social Inclusion - Rumunija. Vietos veiklos grupė Napoca Porolissum Gilău kaime įkūrė socialinės įtraukties centrą, siekiant jaunimui sukurti erdvę bendrauti ir dalyvauti įvairiose veiklose bei renginiuose. Centras buvo pirmasis žingsnis sprendžiant pagrindines problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės kaimo vietovėse: skurdas, tobulėjimo galimybių stoka, ateities kaime nesuvokimas.

Daugiau informcijos apie RIA 2022 rasite čia.

Kviečiame būti aktyviais, ir išrinkti verčiausius nugalėti projektus!