BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


logo.png

EKPT kviečia tapti „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ kūrimo teminės grupės nariu! #rural2040

Europos Komisijos (EK) pirmininkė paskelbė planą dėl būsimos EK iniciatyvos parengti „Ilgalaikę kaimo vietovių viziją“ (angl. Long Term Rural Vision), kurios tikslas – inicijuoti diskusijas Europos lygiu ir tokiu būdu prisidėti sprendžiant su kaimo vietovių ateitimi susijusius iššūkius, kylančius dėl demografinių pokyčių, riboto ryšio prieinamumo, žemo pajamų lygio bei ribotų galimybių naudotis viešosiomis paslaugomis. Komunikatą, kuriame numatyta pateikti holistinę kaimo vietovių ateities viziją iki 2040 m.,  EK planuoja pristatyti antrajame 2021 m. ketvirtyje.

Vizija bus kuriama glaudžiai konsultuojantis su visuomene, socialiniais ir ekonominiais partneriais ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir kitais, gyvenančiais kaimo vietovėse, taip pat vietos ir regionų valdžios institucijomis.

Prie Komunikato parengimo prisidės ir įvairios Komisijos tarnybos, įskaitant Jungtinį tyrimų centrą (angl. Joint Research Centre, JRC), taip pat daugelį kitų suinteresuotų subjektų, numatytos ir plataus masto viešosios konsultacijos bei įvairūs mokslinių tyrimų projektai, finansuojami iš programos „Horizontas 2020“ ir kitų šaltinių.

Komisija įgaliojo Europos kaimo plėtros tinklą (angl. European Network for Rural Development, ENRD) sudaryti teminę grupę dėl „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ kūrimo #rural2040, kurią sudarys nedidelis, bet specializuotas suinteresuotų įvairių sričių subjektų ratas iš skirtingų Europos regionų. Planuojami bent keturi pagrindiniai susitikimai iki Komunikato parengimo. Pirmieji du susitikimai yra numatyti 2020 m. rugsėjo ir gruodžio mėn. Tikimasi, kad teminės grupės #rural2040 nariai įsipareigos dalyvauti bent šiuose pirmuosiuose dvejuose susitikimuose.

Teminės grupės tikslai:

  • Prisidėti prie „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ kūrimo bei prognozavimo bendradarbiaujant su JRC. Tuo tikslu numatyti du Teminės grupės susitikimai (2020 m. rugsėjo ir gruodžio mėn.);
  • Veikti kaip platforma, kurioje būtų galima dalytis teminės grupės narių ir kitų suinteresuotųjų šalių atstovų, prisidedančių prie „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ kūrimo,  veiklos rezultatais, juos aptarti ir viešinti;
  • Pagerinti dialogo, vyksiančio dėl „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ tarp suinteresuotųjų šalių skirtingose Europos vietovėse, darną ir struktūrą;
  • Bendrauti su suinteresuotosiomis šalimis platesniu mastu ir skatinti jų nuolatinį įsitraukimą į dialogą;
  • Prisidėti prie ENRD konferencijos dėl „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ turinio (renginys numatomas 2021 m. pavasarį).

Siekdama įgyvendinti šiuos tikslus, teminė grupė turi sudaryti nedidelę (ne daugiau kaip 40 žmonių) patyrusių ir atsidavusių narių grupę, atspindinčią Europos kaimo įvairovę. Tikimasi, kad kandidatai dalyvaus kaip laisvai mąstantys asmenys, o ne kaip konkrečių organizacijų, interesų ar valstybių narių atstovai.

Dalyviai bus atrenkami remiantis šiais kriterijais:

Privalomi kriterijai:

  • Patirtis ir (arba) žinios apie kaimo iššūkius ir galimybes;
  • Pajėgumai ir noras prisidėti prie „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ kūrimo proceso;
  • Įsipareigojimas dalyvauti bent dviejuose pirmuosiuose susitikimuose (rugsėjo 22–23 d. ir preliminariai gruodžio 2–3 d.), kuriuose pagrindinis dėmesys bus skiriamas prognozavimo veiklai, tačiau pageidautina, kad kandidatai galėtų dalyvauti visuose keturiuose susitikimuose.

Papildomi kriterijai:

  • Įsipareigojimas užmegzti dialogą ir informuoti apie jo rezultatus bendraminčius.

Susidomėjusius šia iniciatyva, ENRD kviečia ne vėliau kaip iki 2020 m. rugpjūčio 28 d. pareikšti ir pagrįsti savo norą prisijunti prie minėtos teminės grupės bei dalyvauti jos posėdžiuose (nuoroda pateikta žemiau).

Išreiškite susidomėjimą

Atkreipkite dėmesį, kad teminės grupės dalyvių atranka bus vykdoma atsižvelgiant į poreikį užtikrinti ES valstybių narių atstovų, sektorių ir temų, lyties ir amžiaus pusiausvyrą.

Jei dalyvavimas bus patvirtintas, kandidatai bus informuojami iki 2020 m. rugsėjo 7 d.

Jei turite klausimų dėl „Ilgalaikės kaimo vietovių vizijos“ ir su tuo susijusių minėtų veiklų, susisiekite su mumis adresu arba tiesiogiai su ENRD atstovais .