BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


095047745-fb4f6c75-7c81-4590-a136-d0f83e07634a.jpg

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptarti bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos po 2020 metų, tarptautinės prekybos, gyvūnų gerovės klausimai, padėtis žemės ūkio rinkose.

ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Portugalija siekia skatinti atsparią, socialinę, ekologišką, skaitmeninę ir globalią Europą. Vienas svarbiausių prioritetų jos darbe – tarpinstitucinis susitarimas dėl BŽŪP reformos per artimiausius mėnesius, kad liktų pakankamai laiko tinkamai pasirengti jai įgyvendinti.

„Vienas svarbiausių mūsų prioritetų BŽŪP reformos pakete – žalioji politika. Pasisakome už ambicingus jos tikslus. Reikšmingi juk ne tik procentai, bet ir tai, ką sudėsime į žaliąsias priemones“, – vaizdo konferencijoje sakė ministras K. Navickas. Lietuvai labai svarbus ir sąžiningas paramos paskirstymas žemdirbiams, smulkių ūkių interesų apsaugojimas, administracinės naštos mažinimas. Palaikomas ir Europos Komisijos (EK) siekis įvesti „aktyvaus ūkininko“ apibrėžimą. Ministras apgailestavo, kad vis dar nėra žymesnio progreso dėl rinkos reguliavimo ir išskirtinių krizių valdymo priemonių, bei paragino ieškoti bendrų sprendimų su Europos Parlamentu vardan bendro tikslo turėti veiksmingesnę šių priemonių sistemą.

Lietuvai labai svarbūs ir su tarptautine prekyba susiję žemės ūkio klausimai. Šiuo metu EK, reaguodama į gamintojų ir eksportuotojų poreikius, peržiūri ES prekybos politiką, siekia atverti naujas eksporto rinkas. „Remiame EK pastangas į prekybos susitarimus įtraukti elementus, atspindinčius žaliąjį kursą, klimato kaitos ir tvarumo tikslus. Taip pat atverti rinkas mūsų eksportuotojams, apsaugant jautrius žemės ūkio sektorius. Svarbu, kad siekiant lygių konkurencinių sąlygų mūsų gamintojams, importuojami žemės ūkio produktai atitiktų aukštus ES standartus“, – sakė ministras. 

Daugiau informacijos rasite čia.