BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


1_22nd NRN Meeting_AT.jpg

Gegužės 4-6 d. vyko Europos kaimo plėtros tinklo (angl. ENRD) kartu su Austrijos nacionaliniu kaimo tinklu organizuotas 22-asis Europos Sąjungos (ES) šalių nacionalinių kaimo tinklų (NKT) susitikimas Kufšteine, Tirolio žemėje (Austrijoje).

Susitikime, kuriame dalyvavo daugiau nei penkiasdešimt atstovų iš kitų ES šalių ir Europos Komisijos (EK), buvo aptarta dabartinio programinio laikotarpio geroji nacionalinių kaimo tinklų patirtis įgyvendinant temines veiklas. NKT atstovai pažymėjo, kad tobulinant esamas ir inicijuojant naujas veiklas svarbus vaidmuo tenka NKT nariams, kurie savo įžvalgomis praturtina diskusijas, dalijasi idėjomis ir prisideda prie konkrečių sprendimų priėmimo.

Renginio metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas diskusijoms dėl nacionalinių kaimo tinklų vaidmens prisidedant prie ŽŪŽIS (žemės ūkio žinių ir inovacijų sistema) veiklų įgyvendinimo ir šios sistemos dalyvių bendradarbiavimo skatinimo. Europos Komisijos (EK) Žemės ūkio generalinio direktorato (angl. DG AGRI) atstovė, atsakinga už žinių apie inovacijas ir mokslinius tyrimus mainus, pabrėžė, kad NKT turėtų tapti ŽŪŽIS dalyvius bendroms veikloms jungiančia grandimi bei prisidėti prie tų veiklų realizavimo.     

Tęsiantis susitikimui, ENRD atstovai dalyvius supažindino su atsinaujinusia komanda ir pristatė būsimus renginius, tarp kurių rudenį vyksiantys ENRD inicijuojami nacionalinių kaimo plėtros programų gerųjų projektų pavyzdžių apdovanojimai Rural Inspiration Awards (RIA). Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas primena, kad 2022 m. vyksiančių Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimų nugalėtojų projektai bus teikiami dalyvauti minėtų RIA apdovanojimų atrankoje.

22-ojo NKT susitikimo dalyviai taip pat pristatė savo veiklų aktualijas, prioritetus ir kylančius iššūkius, susijusius su būsimų Bendrosios žemės ūkio politiko (BŽŪP) tinklų vaidmeniu prisidedant prie nacionalinių BŽŪP strateginių planų įgyvendinimo. Suomijos NKT atstovai plačiau pristatė jų kuriamą „LinkedIn“ platformą, kurios pagalba jie tikisi paskatinti diskusijas tarp kaimo plėtros procesų dalyvių ir įvairių sričių profesionalų.

Paskutiniąją renginio dieną organizatoriai dalyviams pristatė Austrijos kaimo plėtros programos lėšomis paremtus projektus Austrijos Tirolio žemėje. Vienas jų – Beecarsautomobilių dalijimosi paslauga, kuri skatina vietos gyventojus keliauti efektyviai ir prisidėti prie tvarumą skatinančių iniciatyvų. Projektą pristatę organizatoriai minėjo, jog dalis lėšų, gaunamų už naudojimąsi šiais automobiliais, skiriama bičių išsaugojimo veiksmams regione.

Kitas projektas – tai vietinė ekologiškus pieno produktus gaminanti pieninė Walchsee, kurią dar 1904 m. įkūrė beveik 100 kalnų ūkininkų kaip kooperatyvą ir kurio tradicijos tęsiamos iki šiol. Šiuo metu kooperatyvą vienija daugiau nei 50 vietinių pieno ūkių, kurių mažiausias laiko 3, o didžiausias apie 50 karvių. Šie ūkiai laikosi ekologinio ūkininkavimo reikalavimų ir kasdien pristato pieną į „Walchsee“ kooperatyvo pieninę. Iš ekologinio pieno pagaminta produkcija prekiaujama čia pat įrengtoje parduotuvėje, o tvariai supakuotus produktus galima užsisakyti ir į namus. Laikantis tvarumo principų, užsakymų pristatymas yra neutralus CO2 atžvilgiu.

Daugiau apie vykusį susitikimą galite sužinoti ENRD svetainėje.

Nuotraukų galerija

  • 6_FI Network.jpg
  • 7_Beecar project.jpg
  • 3_Group session.jpg
  • 2_Intro.jpg
  • 8_Walchsee project.jpg
  • 5_Evaluation Helpdesk team.jpg
  • 4_DG AGRI on AKIS.jpg