BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


AKKA 2023.JPG

2023 m. spalio 5 d. Lietuvos kaimo tinklo sekretoriato komanda nuotoliniu būdu vykusio renginio metu paskelbė ir apdovanojo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) projektų gerųjų pavyzdžių konkurso „Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai 2023“ nugalėtojus.

Konkurso nugalėtojai, sėkmingai įgyvendinę projektus, finansuojamus iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir valstybės biudžeto, savo pavyzdžiu įkvepia siekti ir realizuoti sumanymus bei prisidėti prie ateities kaimo kūrimo.

„Džiaugiamės, kad sutelkę jėgas galime sėkmingai įgyvendinti kaimo plėtros programą. Šiemet prasidėjo naujasis finansinis laikotarpis, esu įsitikinęs, kad ir toliau puošime Lietuvą gerais darbais“, – projektų vykdytojus pasveikino žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis.

Kovo mėnesį prasidėjus projektų gerųjų pavyzdžių atrankai, nominantus konkursui aktyviai teikė tiek Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, tiek kitos institucijos, vietos veiklos grupės, LKT nariai bei KPP paramos gavėjai.

„Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimuose” (AKKA), atsižvelgiant į skirtingas KPP priemones, buvo išskirtos 5 nominacijos, kiekvienoje jų išrinkti I-III vietų nugalėtojai.

 

Nominacijos ir šių metų nugalėtojai

Nominacija „Pažangus ūkis“ skirta apdovanoti už naujovių diegimą žemės ūkio srityje. I-osios vietos nugalėtojas – Audrius Macijauskas, įgyvendinęs projektą „Ūkininko Audriaus Macijausko ūkio plėtra perdirbant žemės ūkio produktus“. Ūkininkas, turintis savo ūkio prekinį ženklą ,,Gaurės uogos“, augina juoduosius ir raudonuosius serbentus, moliūgus, smidrus. Projekto metu buvo įsigyta moderni kompiuterizuota sulčių ir tyrės spaudimo bei džiovinimo įranga.

II-ąją vietą užėmė Arno Piilberg, modernizavęs savo ūkį, kurio specializacija – ekologiškų uogų auginimas. III-ąją vietą laimėjo Andrius Prusakovas, įgyvendinęs dviejų smulkių ūkininkų bendradarbiavimo projektą: įsigyta žemės ūkio technika ir įranga bus naudojama bendrai ūkinei, komercinei, aplinkosauginei veiklai.

Nominacija „Pažangus verslas“ skirta už naujovių diegimą ne žemės ūkio verslo srityje. Šioje nominacijoje I-ąją vietą užėmė mažoji bendrija „Sūrio džiazas“. Girdžių kaime, senos statybos patalpose, jas renovavus ir atnaujinus, įkurta moderni poilsio ir nekasdienių skonių oazė.

II-osios vietos laimėtoju tapo Paulius Pranckūnas, įkūręs turistinį kaimelį ant Kupiškio marių. Kaimelyje atidarytas vandenlenčių parkas, kavinukė, įrengtas vandens batutų parkas, nuomojamas vandens inventorius, rengiamos vaikų stovyklos, augalų pažinimo edukacijos. LKT interneto svetainės lankytojai, taip pat susižavėję šiuo projektu, jam skyrė pirmąją vietą.

III-osios vietos nugalėtojas – Justinas Duchovskis, Molėtų rajone įkūręs šokolado ir jo produktų gamybos verslą.

Nominacija „Drauge su gamta“ skirta už aplinkai draugiškų metodų taikymą žemės ūkio, miškininkystės ir kaimo plėtros srityse. I-oji vieta  atiteko Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro mokslininkams, kurie sutelkė ūkininkus, konsultantus, žemės ūkio specialistus į grupę ir inicijavo bei įgyvendino projektą „Sėjomainų įvairinimas ir agrotechnologijų optimizavimas biologinės įvairovės bei agroekosistemų funkcijų atkūrimui“. Jo tikslas – paskatinti ūkininkus didinti biologinę įvairovę ir tvariai naudoti dirvožemį.

Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija už sėkmingai įgyvendintą projektą  „Pluoštinių kanapių verslo indėlis įgyvendinant ES žaliąjį kursą“ pelnė II-ąją vietą. Projekto įgyvendinimas padėjo suinteresuotoms šalims, siejančioms klimato kaitos švelninimą su pluoštinių kanapių verslo plėtra, užmegzti bendradarbiavimo ryšius.

III-iąja vieta džiaugėsi Raimundas Lavrenovas, įgyvendinęs projektą „Jaunuolynų ugdymas 2021 m.“ ir sėkmingai investavę  į miško plotų plėtrą bei miškų gyvybingumo gerinimą.

Nominacija „Gerovės kūrėjai“ skirta už pažeidžiamų grupių įtrauktį skatinančių paslaugų kūrimą ir plėtrą. I-osios vietos nugalėtoju tapo Tiskūnų bendruomenės centras, įkūręs socialinių paslaugų ir verslo centrą. Jo atidarymas kaimo žmonėms buvo svarbus įvykis: sutvarkytose patalpose dabar veikia vaikų dienos centras, senjorų užimtumo erdvė, biblioteka.

II-osios vietos laureatu tapo Kūlupėnų bendruomenės centras, įkūręs Nasrėnų bendruomeninius senjorų namus. Įgyvendinus projektą, pradėtos teikti trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugos asmenims su sunkia negalia, senyvo amžiaus ir senyvo amžiaus žmonėms su sunkia negalia.

III-ioji vieta skirta VšĮ „Gamtos ir kūrybos namai“, įgyvendinusiai projektą „Gamtos ir kūrybos namų infrastruktūros sukūrimas siekiant gerinti regioninį užimtumą ir teikiamų paslaugų vyresnio amžiaus žmonėms kokybę“. Projekto metu įkurti modernūs grupinio / savarankiško gyvenimo namai, tenkinantys psichologines, socialines, kultūrines ir dvasines vyresnio amžiaus žmonių reikmes.

Nominacija „Jaunimo iniciatyvos“ – tai apdovanojimas už jaunimo iniciatyvumą ir jo aktyvumo skatinimą. I-osios vietos nugalėtoju tapo judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyrius, įgyvendinęs netradicinį projektą „Mobilus jaunimo centras“. Iš paramos lėšų įsigyta priekaba buvo pritaikyta užtikrinti mobilias jaunimo užimtumo priemones atokesnėse Kauno rajono vietovėse. Projekto metu vyko netradicinės stovyklos, žygiai, grupiniai sportiniai, interaktyvūs, novatoriški užsiėmimai.

II-osios vietos laimėtoju tapo Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centras. Jo įgyvendintas projektas suformavo jaunimo pomėgiams palankią aplinką ir padėjo padidinti laisvalaikio galimybes.

III-iąją vietą užėmė asociacija „Mėnaičių bendruomenė“, įgyvendinusi  projektą „Pilietinio ugdymo centras“. Šiame centre vykdoma aktyvi bendruomenės veikla padidino vietos gyventojų užimtumą, suaktyvino visuomeninę – savanorišką veiklą.

Kitų metų AKKA projektų gerųjų pavyzdžių atrankos pirmasis etapas prasidės jau 2024 m. pradžioje.

2023 m. AKKA apdovanojimų įrašas

Nuotraukų galerija

  • Akimirka1.JPG
  • Akimirka2.JPG
  • Akimirka3.JPG
  • Akimirka4.JPG
  • Akimirka5.JPG
  • Akimirka6.jpg