į pradžią
Naujienų registracija
Pranešk apie renginį
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2014-01-01
Is viso apsilankė: 1978169
Šiandien apsilankė: 302
Dabar naršo: 1
Tarptautinės mugės atgarsiai 2012-06-05

     „Kai mus Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas pakvietė atvykti į Lietuvą, dalyvauti tarptautinėje konferencijoje ir vietos veiklos grupių (VVG) mugėje, pirmiausia žemėlapyje turėjau susirasti, kur ta Lietuva. Po šios viešnagės Lietuva liks visą gyvenimą mano atmintyje ir širdyje. Jūs išsaugojote tai, ką mes jau esame beveik praradę - savo kultūrinį identitetą. Nepaprastai smagu matyti, kad Jūsų žmonės didžiuojasi esą  lietuviai. Mes tiek daug turime iš jūsų išmokti..., - padėkos žodžius visiems mugės dalyviams ir organizatoriams visų užsienio šalių delegacijų vardu sakė Eluned Davies iš Gwynedd regiono, šiaurės Velso.
     Gerų emocijų ir nuotaikos paskutinį gegužės savaitgalį prie XVI a. pab. garsios Raudonės pilies, Panemunėje, netrūko visiems: nei jauniems, nei seniems, nei saviems, nei svetimiems. Pirmąją tarptautinę VVG mugę atidaręs žemės ūkio ministras K. Starkevičius nedaugžodžiavo, bet, palinkėjęs visiems mugės dalyviams „trumpų kalbų ir didelių darbų", susidomėjęs lankė VVG stendus, džiaugėsi kaimo žmonių išradingumu, ragino nepraleisti progos ir megzti bei plėsti tarptautinius ryšius.
     Tarptautinę VVG mugę, kurioje dalyvavo per 30 Lietuvos VVG ir 13 delegacijų iš užsienio šalių VVG (iš Kipro, Estijos, Latvijos, Velso, Lenkijos, Portugalijos, Suomijos ir Bulgarijos), bendradarbiaudamas su Lietuvos kaimo tinklo nariu VŠĮ Lietuvos ,,Panemunių žiedai", suorganizavęs Žemės ūkio ministerijos Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas galėjo džiaugtis dalyvių entuziazmu ir gausa.
     Tarptautinės mugės tema buvo senieji verslai, amatai, kulinarinio paveldo produktai.  Šiuo renginiu buvo siekiama skatinti vietos iniciatyvas ir partnerystes bendradarbiaujant ir keičiantis gerąja patirtimi kaimo plėtros srityje. Tarptautinės VVG mugės organizatoriai, „suporavo" Lietuvos VVG su užsienio šalių VVG delegacijomis, kurie turėjo dalytis vienu stendu-paviljonu ir pristatyti savo VVG veiklą, regioninius produktus, produktų gamybą, regionų kultūrinį paveldą, gaminius. Tarptautinės VVG mugės metu dalyviai galėjo mėgautis net 18  skirtingų kolektyvų - tautinių šokių, folklorinių ir etnografinių ansamblių, kapelų, dramos kolektyvų, bei jaunimo ansamblių -pasirodymais.
     Užsienio šalių svečiai mielai lankė Lietuvos VVG paviljonus ir ragavo jų gaminius, žaidė žaidimus, domėjosi kultūriniu paveldu. Lietuvos VVG turėjo puikią progą užmegzti ryšius su kolegomis iš  užsienio VVG ir aptarti bendrų projektų vykdymo galimybes.
     Manome, kad tarptautinės VVG mugės tikslas - stiprinti ir plėtoti regioninius ir tarptautinius vietos veiklos grupių  bendradarbiavimo ryšius, sudaryti galimybes keistis gerąja patirtimi - buvo pasiektas.

     Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams. 


     Pranešimai:
     Lietuvos pranešimas
     Tarptautinis projektas
     Portugalijos pranešimas
     Lenkijos patirtis
     Suomijos pranešimas
     EKPT pranešimas


     
 

  
 
 
 
© Žemės ūkio ministerija. Įmonės kodas: 188675190 / PVM mokėtojo kodas LT886751917
Mūsų adresas: Gedimino pr.19 (Lelevelio g.6), LT-01103 Vilnius
Ministerijos priimamasis: tel. +370 (5) 239 11 11 , faks. +370 (5) 239 12 12 , el. paštas: zum@zum.lt
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Sprendimas: iTo