į pradžią
Naujienų registracija
Pranešk apie renginį
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2014-01-01
Is viso apsilankė: 1978129
Šiandien apsilankė: 262
Dabar naršo: 2
Jūs esate: NAUJIENOS
Konkursą „Metų ūkis 2014“ įprasmino ąžuolo vainikas 2014-12-18
Prabėgantys metai palieka savo pėdsaką, primena mums apie praėjusius įvykius, gerus darbus, pasiekimus, padeda įvertinti užsibrėžtus tikslus. Kasmet vykstantis „Metų ūkio“ konkursas skatina Lietuvos ūkininkus tobulėti, diegti naujoves savo ūkiuose, kurti modernų, našų ir perspektyvų žemės ūkį.
 
Konkursą „Metų ūkis“ Lietuvos ūkininkų sąjunga šiemet organizavo jau dvidešimt pirmą kartą. Tai pačias ilgiausias tradicijas turintis konkursas, kuris per eilę metų išlaikė savo esminius principus: pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystimosi pažangą. Kasmet tarp laimėtojų atsiranda jaunų, pažangių ir puikiai besitvarkančių skirtingo dydžio ūkių.

Šventę skambiai pradėjęs Kauno „Ąžuolyno“ orkestras su šokėjų pasirodymu jos dalyviams padėjo pasijausti tikrų iškilmių svečiais, o Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas nepagailėjo šiltų ir padrąsinančių sveikinimo žodžių konkurso laureatams. 
Plačiau
 
Apdovanoti pavyzdingiausiai savo valdas 2014 m. prižiūrintys miško savininkai 2014-12-18
Pirmąjį gruodžio penktadienį Trakuose tradiciškai pagerbti ir apdovanoti pavyzdingiausiai savo valdose 2014 metais ūkininkaujantys miško savininkai. Tęsdama beveik dešimtmetį puoselėjimą iniciatyvą, Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) šių metų spalio – lapkričio mėnesiais kaip ir kasmet organizavo konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2014.“ Konkurso metu išrinkti ir apdovanoti net 33 prizininkai Lietuvos Respublikos mastu bei dešimtyje apskričių, dar 10 apdovanoti už skatintinas miškininkystės iniciatyvas, 16 savininkų paskatinti specialias rėmėjų prizais už išskirtinius sprendimus. 

Konkurso sėkmė didžiąją dalimi priklauso nuo Aplinkos ministerijos bei Valstybinės miškų tarnybos specialistų, Žemės ūkio ministerijos (ir paramos per Lietuvos kaimo tinklą) pagalbos, kurie prie konkurso organizavimo ir įgyvendinimo prisideda ne tik finansine parama, bet ir nuoširdžia pagalba. Pastaraisiais metais prie sėkmingo konkurso įgyvendinimo smarkiai prisidėjo ir aktyviai įsitraukė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai.
Plačiau
 
Apdovanoti respublikinio kaimo vaikų ir jaunimo konkurso „Po tėviškės dangum 2014“ nugalėtojai 2014-12-18

Gruodžio 16 d. Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatre apdovanoti Respublikinio kaimo vaikų ir jaunimo konkurso „Po tėviškės dangum“, jau 10-ąjį kartą organizuojamo Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro, nugalėtojai.

Konkursas „Po tėviškės dangum“ organizuojamas nuo 2005 m. Tai kūrybinis konkursas, kurio temos ir užduotys kasmet skiriasi, o tikslai išlieka tie patys – ugdyti kaimo vaikams ir jaunimui pagarbą savo gyvenamajai aplinkai, gerinti žemdirbiškų profesijų įvaizdį, skatinti kaimo vaikus ir jaunimą jas rinktis, o įgijus likti gyventi ir dirbti kaime. Per konkurso gyvavimo metus vyko įvairūs – rašinių, piešinių, plakatų, fotografijų, bendruomenės logotipo, žemdirbiškos profesijos reklamos ir kt. konkursai. Nuo 2011 m. konkursas organizuojamas pagal Lietuvos kaimo tinklo programos šeštąją kryptį „Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos inicijuotų projektų, susijusių su žemės ūkiu, maisto ūkiu ir kaimo plėtra, įgyvendinimas“.

Plačiau
 
Lietuvos kaimo tinklas: viskas mūsų pačių rankose 2014-12-10
Kaimas nėra vien žemės ūkis ir kaimo plėtra - kartu vienoje valtyje sėdi ir maisto sektorius. O Lietuvos kaimo tinklo uždavinys yra įtraukti į bendrą veiklą visas suinteresuotas grupes, kurios kartu ieškotų geriausių sprendimų.  Žemės ūkio ministerijos surengtoje konferencijoje „Partnerystė įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programą“ per tinklo veiklos prizmę buvo pažvelgta į ateitį, akcentuojant, kad pinigų turėsime mažiau, tačiau nuveikti privalome daugiau ir dirbti kryptingiau.
Plačiau
 
Archyvas Archyvas
 
 
 
© Žemės ūkio ministerija. Įmonės kodas: 188675190 / PVM mokėtojo kodas LT886751917
Mūsų adresas: Gedimino pr.19 (Lelevelio g.6), LT-01103 Vilnius
Ministerijos priimamasis: tel. +370 (5) 239 11 11 , faks. +370 (5) 239 12 12 , el. paštas: zum@zum.lt
Duomenys apie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją yra kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Sprendimas: iTo