EK atstovas: „Komisija sveikina Lietuvą vieną iš pirmųjų patvirtinus kaimo plėtros programą “ 2015-02-20

Europos Komisijos (EK) atstovai Felix Lozano Gallego ir Eglė Stanionienė atvyko į Lietuvą dalyvauti Kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (programa) Stebėsenos komitete, kuris svarstė ir tvirtino programos priemonių atrankos kriterijus.

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė pabrėžė, jog svarbiausias šios Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos tikslas yra skatinti žemės ūkio konkurencingumą. „Investicinė parama yra skirta tiems ūkiams, kurie pajėgūs augti ir įgyvendinti investicinius projektus, taikyti inovacijas. Kiekvienai priemonei numatytas minimalus atrankos balų skaičius, kurio nepasiekęs projektas negali būti įgyvendinamas. Visa atrankos kriterijų sistema, paremta balais, kaip tik ir yra skirta atrinkti geriausius investicinius projektus, kurie būtų sėkmingai įgyvendinti ir taip padidintų mūsų šalies žemės ūkio konkurencingumą, – akcentavo ministrė.

Plačiau
 
Briuselyje priimtas sprendimas, lemsiantis Lietuvos kaimo likimą 2015-02-13
Pagaliau Lietuvą pasiekė labai laukta naujiena – Europos Komisija šiandien patvirtino Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą. Kelerių metų Žemės ūkio ministerijos ir jos socialinių partnerių darbas vainikuotas sėkme. Lietuvos kaimo plėtros programą Europos Komisija patvirtino vieną iš pirmųjų visoje Europos Sąjungoje. Lietuvos kaimo plėtros programa – tai vienas pagrindinių artimiausių septynerių metų laikotarpio šalies žemės ūkio ir kaimo plėtros finansinis veiklos instrumentas. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos biudžetas siekia 1,98 mlrd. Eur Europos Sąjungos ir nacionalinio biudžeto lėšų (ES lėšos – 1,61 mlrd. Eur).
Plačiau
 
Lietuvos kaimo tinklo tarybos posėdis 2015-02-10
2015 m. sausio 22 d. Žemės ūkio ministerijoje vyko Lietuvos kaimo tinklo (toliau – Tinklas) tarybos posėdis, kuriame svarstyta dėl Tinklo veiklos 2014 metais ir 2015 metais bei dėl Tinklo veiklos perspektyvos 2014–2020 metais.
Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė, kreipdamasi į Tinklo tarybos narius, pasiūlė ieškoti galimybių, idėjų, kad aktyvesnei komunikacija apie Lietuvos kaimo plėtros programos galimybes būtų dar aktyvesnė. Taip pat būtina užtikrinti informacijos apie Tinklo veiklą sklaidą tam, kad Tinklas, jo veikla būtų labiau žinoma Lietuvos gyventojams.
Plačiau
 
Archyvas ArchyvasSpausdinti